Rama: Për emrat e kryesisë së re ka kohë, nuk e kam lexuar raportin e KE

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas takimit me drejtuesit të qarqeve në selinë e Partisë Socialiste, Kryeministri Edi Rama ka bërë edhe një prononcim për mediat.

Rama tha se do të dalë kërkesa për vlerësimin e ministrave, ku në të mund të japin vlerësim edhe qytetarë që nuk janë pjesë e anëtarësisë së PS.

Ndërkohë, shefi i qeverisë nuk preferoi që të zbulojë emrat për kryesinë e re të PS-së duke thënë se ka kohë deri të premten.

“I vetmi lajm për të ardhmen vjen nga PS. Të gjitha të tjerat janë lajme të vjetra. Ne vazhdojmë punën dhe diskutojmë për gjendjen në çdo komunitet. Jemi në procesin e një ndërveprimi të ri me anëtarësinë që ka filluar të marrë kodet digjitale për të dhënë vlerësimin për deputetët e qarkut. Pasi disa ditësh do dalë dhe kërkesa për vlerësim për ministrat dhe përtej anëtarësisë. Çdokush të jetë i interesuar mund të hyjë të bëjë një vlerësim. Përgatisim dhe hapin e tretë që është ftesa për të konsideruar shprehje interesi për të përfaqësuar komunitetin në Parlament” – tha Rama.

Ai u pyet edhe për progres-raportin e BE-së, ku shtoi se nuk e ka lexuar ende.

“Për hir të së vërtetës nuk e kam lexuar ende progres raportin sepse kam qenë gjithë ditën i angazhuar me punë të tjera, nesër do pres komisionerin. Më vjen mirë që progres raporti është një pasqyrë krejt e ndryshme nga pasqyra që përpiqet t’i vënë çdo ditë përpara ata që flasin në emër të Europës. Ashtu sikundër më vjen mirë që edhe deklarata e BE-së në lidhje me reformën zgjedhore ishte krejt ndryshe nga ajo që u tha duke parashikuar re të zeza për Shqipërinë duke hedhur një re e tym që ta kapë kush ta kapë dhe të çoroditet kush ka për t’u çoroditur.”, theksoi Rama.

Lexo edhe :  Parashikimi i horoskopit, 13 prill 2021

Pa.Va/Fjala.al

 


Të fundit

“Ajo lan enët dhe pastron…”- Nëna e Rita Orës zbulon anën tjetër të këngëtares që nuk e dinim

Rita Ora ka treguar se ka një marrëdhënie shumë të ngushtë me nënë e saj, Vera Orën, të cilën...

U paraqit me dokumente false për të humbur gjurmët, arrestohet në Siçili shqiptari i shpallur në kërkim ndërkombëtar(EMRI)

Një 25 vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët në Siçili, pasi akuzohet për trafik droge që prej vitit 2019. Gjatë kontrollit nga policia Vegim Sokoli...

Vrasja që tronditi Kosovën/ Kush është 27-vjeçari që vdiq, dyshohet se u qëllua nga biznesmeni i njohur

Një 27-vjeçar u vra sot në tregun e Mitrovicës pas një ngjarjeje të rëndë, ku edhe dy të tjerë mbeten të plagosur. Viktima është 27...

Jeni vaksinuar me Pfizer? Mund të jetë e nevojshme të merrni një dozë të tretë

Të gjithë ata që janë vaksinuar me Pfizer mund të duhet të marrin edhe një dozë të tretë të vaksinës kundër covid-19. Lajmi është bërë...

Covid-i i merr jetën shkrimtarit, poetit dhe gazetarit në Shkodër

Shkodra humbet një tjetër figurë të shquar si pasojë e COVID-19. Ditën e sotme ka ndërruar jetë shkrimtari, poeti dhe gazetari Skënder Temali. Kush ishte...

Lajme të tjera

Web TV