Veliaj zbulon: Ja pse VIP-at po i bashkohen Partisë Socialiste

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ditëve të fundit, shumë emra të njohur në fushën e artit i janë bashkuar Partisë Socialiste. Emra si Valbona Selimllari, Kastro Zizo apo edhe Eli Fara kanë shprehur hapur mbështetjen ndaj PS për një mandat të tretë qeverisës.

Kryebashkiaku Erion Veliaj u shpreh se se kjo është mëse normale që edhe VIP-at të kenë opinion pasi jetojnë në këtë vend.

Nga Ndroqi ku zhvilloi një takim me asamblenë socialiste të kësaj zone, ai solli dhe shembullin e këngëtares së njohur amerikane Taylor Sëift e cila shprehu mbështetjen për Joe Biden.

“E tha dikush e ç’janë gjithë këto VIP-a që sjell Lali Eri, gjithë këto, këngëtarë e këto. Po mir mo se po shihja lajmit tani, për ju që jeni çuna  dhe goca të reja. Taylor Sëift, artistja më e pasur në botë, s’ka pikë nevoje për politikën,  dhe doli dhe tha: – Unë do votoj për Joe Biden. Pse sepse do jetoj në Amerikë, jeta ime është serioze pavarësisht se i kam të gjithë gjërat e rregulluara. Unë kam opinion.  Ore fakti që jam VIP dhe jam i famshëm s’do të thotë që skam opinion, s’do të thotë që nuk arsyetoj, s’do të thotë që nuk marr vendim, s’do të thotë s’më punon logjika. Kështu që patjetër mo dhe VIP-a  të njohur dhe artistë  dhe sportistë. Çdo njeri mo , edhe një, edhe një, kështu bëhet familja e madhe”, tha Veliaj.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV