Përdhunonte dhe grabiste të moshuarat, arrestohet i riu në Palasë –VIDEO

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Pranga personit që përdhunonte dhe grabiste shtëpitë që jetonin të moshuarat në Palasë.

Policia e Vlorës deklaron se personi në fjalë, teksa është pikasur nga policia, është munduar të largohet, por pa mundur që t’ja dalë. Krahas banesave që vidhte, ka dhe akuza nga të moshuara në Himarë për përdhunim.

Autori i dyshuar është identifikuar nga kamerat e sigurisë së një prej banesave që ka grabitur. Ai merrte lekë, sende të vlefshme madje dhe ushqime, ullinj apo raki.

Në dëshminë në komisariat, ai nuk i pranon krimet e bëra, duke deklaruar se nuk i ka kryer ai.

la.mi/Fjala.al

Të fundit

SHBA heq Sudanin nga lista e zezë e vendeve që sponsorizojnë terrorizmin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të heqin Sudanin nga lista e zezë e shteteve që sponsorizojnë terrorizmin. Presidenti Donald...

Përurohet biblioteka e katërt dixhitale në Tiranë/ Veliaj: Investim për dijen

Kreu i Bashkisë Erion Veliaj dhe përfaqësuesi i UNICEF-it në Tiranë, Roberto de Bernardi, përuruan ditën e sotme bibliotekën e katërt dixhitale “Misto Treska”. Veliaj...

Bayern merr lajmin e keq para ndeshjes me Atleticon/ Ylli i ekipit infektohet me Covid-19

Bayern Munchen do të ketë një mungesë të madhe si Serge Gnabry në sfidën ndaj Atletico Madrid. Sulmuesi gjerman rezultoi pozitiv me Covid-19 dhe do...

Ndryshon leja e qarkullimit për automjetet në Shqipëri

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ka firmosur një urdhër të ri për ndryshimin e lejës që qarkullimit të automjeteve në Shqipëri. Raportohet se dokumenti i...

Mosha e mesme, gjenerata më e zhgënjyer nga demokracia

Besimi i të rinjve tek demokracia është më i ulët se çdo grupmoshë tjetër. Brezi i të lindurve në vitet ’80 deri në 2000-shin janë...

Lajme të tjera

Web TV