Situatë kritike në Itali/ Regjistrohen 11,705 të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Italia ka shënuar një rritje të lartë të rasteve pozitive me Covid-19. Në 24 orët e fundit u regjistruan 11,705 të infektuar në 146,541 teste të kryera.

Ndërkohë 69 pacientë kanë humbur jetën duke e çuar në 36,543 numrin total të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Ka një rritje në raport me një ditë më parë, ku u regjistruan vetëm 47 viktima.

Në kujdes intensiv janë 45 pacientë.

Ndërkaq numri i të shëruarve në 24 orët e fundit është 2.334.

Rajoni me numrin më të lartë të infeksioneve është Lombardia (2,975), e ndjekur nga Campania (1,376) dhe Lazio (1,198).

Rastet në rritje janë edhe në Milano. Mjekët e ka cilësuar kritike situatën si në Lombardi ashtu dhe në Milano. Ka.Li/fjala.al

Të fundit

Peshëngritja vendos piketat e Asamblesë Zgjedhore, skualifikohet kandidatura e ish-presidentit

Skualifikohet kandidatura e Gjozës për president dhe dy kandidatura për Këshill Drejtues. Më 14 nëntor 2020, Federata Shqiptare e...

Momenti kur tërmeti shkatërron pallatin në Turqi (Video)

Ky është momenti i frikshëm kur tërmeti 6.9 ballë shkatërron një pallat në Turqi. Mediat vendase bëjnë me dije se si pasojë e lëkundjeve të...

Ardian Ismaili debuton për Specian, luan për afro 15 minuta në fitoren në Kupë

Luan për afro 15 minuta në fitoren 2-0 në Kupë në fushën e Çitadelës. Mbrojtësi i Kombëtares, Ardian Ismajli, ka mbetur i kënaqur me...

Mbyllje e dytë nga COVID-19? Basha: Po fshehin shifrat

Në bashkëbisedimin e tij të radhës me gazetarët, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila dje...

Pamje të frikshme nga Turqia/ Ja dëmet e shkaktuara nga tërmeti 6.6 ballë (Foto dhe Video)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë dhe Greqinë. Epiqendra ishte në ishullin grek të Samos që ndodhet pranë brigjeve turke. Qyteti...

Lajme të tjera

Web TV