Shkarkohet zv. ministrja e Financave

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Ministrja e e Financave, Belinda Ikonomi është shkarkuar nga detyra.

Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen e qeverisë.

“Lirim nga detyra: Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave Vendosi: Znj. Belinda Ikonomi, zëvendësministër i Financave dhe Ekonomisë, lirohet nga kjo detyrë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.”- thuhet në vendim.

Më herët Ikonomi ka qenë në krye të Drejtorisë së Doganave.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Njoftim i rëndësishëm mbi udhëtimet nga Shqipëria drejt Malit të Zi

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Shkodër ka bërë me dije se qytetarët që duan të lëvizin nga sot...

Fushë-Krujë/ Kamioni përplaset me makinën, një i vdekur dhe 2 rëndë

Aksident i rëndë me pasojë një person të vdekur dhe dy të plagosur rëbndë është regjistruar para pak minutash në autostradën Fushë Krujë- Milot. Një...

Bill Gates parashikon kur do të vijë pandemia e radhës

Bill Gates, bashkëthemeluesi i Microsoft, ka parashikuar se njerëzimi do të përballet sërish me një pandemi tjetër në të ardhmen e afërt, por që...

A e ka bërë gjoksin Nevina Shtylla? Ja e vërteta

Nevina Shtylla një nga moderatoret e njohura në showbizin shqiptar, ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave pasi është diskutuar për ndërhyrje të...

Probleme me rënien e flokëve? Përgatisni këto tre maska në shtëpi

Jo në çdo rast duhet të drejtoheni te mjeku për probleme që keni me shëndetin tuaj. Rënia e flokëve është prezente më në masë...

Lajme të tjera

Web TV