Kryebashkiaku i Dropullit infektohet nga COVID-19

113 563 lexime

101,061FansaPëlqeje

Kryebashkiaku i Dropullit, Dhimitër Toli ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmin e ka bërë me dije vetë ai përmes një statusi në rrjetet sociale. Toli shkruan se ka marrë përgjigjen e tamponit pak minuta më parë.

Nga nesër Bashkia e Dropullit nuk do të funksionojë pasi denzifenktimi, njofton Toli, do të bëhet në të gjitha zonat, ndërsa vetë ai do të vazhdojë të punojë nga shtëpia.

“Të dashur bashkëqytetarë! Vetëm pak minuta më parë u informova se jam pozitiv në lidhje me koronarin dhe kam qenë në izolim të pastrehë, unë dhe familja ime, pasi dje kisha simptomat e para! Nesër Bashkia nuk do të funksionojë pasi dezinfektimi do të bëhet në të gjitha zonat, duke respektuar gjithmonë masat e nevojshme të mbrojtjes!

Unë do të vazhdoj të kryej detyrat e mia për aq kohë sa kam nevojë nga shtëpia! Ju uroj të gjithëve shëndet dhe vëmendje maksimale! Sinqerisht, Kryetari i Bashkisë Dropolis dhe Pogoni Dimitris Tolis”, përmbyllet statusi i tij.

Të fundit

Shifra rekord/ 19 të vdekur dhe 846 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri në 24 orë

Shifra rekord infektimesh të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit, ku 846 persona kanë rezultuar pozitivë në...

Horoskopi për nesër, e diel 6 dhjetor 2020!

DASHI Pritet një ditë shumë pozitive për shenjën tuaj, duke filluar nga sfera sentimentale. Janë të mundshme disa keqkuptime në punë, mbase me grindje dhe...

Pfizer: Nuk jemi të sigurt që të vaksinuarit nuk e transmetojnë COVID-19

Marrja e vaksinës anti COVID-19, Pfizer, nuk garanton mostransmetimin e koronavirusit. “Unë mendoj se kjo është diçka që duhet të shqyrtohet. Ne nuk jemi të...

14 viktima dhe 560 raste të reja me COVID në Kosovë

Kosova ka regjistruar 14 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit dhe 560 raste të reja pozitive në 1.620 testime. Sipas të dhënave të...

Covid/ Rusia fillon vaksinimin nga Moska, 70 qendra që ndihmojnë procesin

Rusia po fillon programin e saj të vaksinimit Covid-19, me klinikat në Moskë të cilat kanë prioritet ata që janë më të rrezikuar nga...

Lajme të tjera

Web TV