Sociale

U aksidentua së bashku me të bijën në aksin Lezhë-Milot, familjarët apel për ndihmë: Nevojë urgjente për gjak B negativ ose 0 negativ!

Dy automjete u përfshin në nje aksident rreth një orë me parë në aksin Lezhë-Milot në dalje të qytetit. Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur 2 persona nëne dhe bijë, përkatësisht Dila dhe Elisabeta Gjopalaj, kjo e fundit ndodhet në...

“Më hidhte sodë e maja buke në ujë që të abortoja”/ Ana rrëfen me lot në sy kërcënimet e të dashurit: Po e linde...

Ana Lolovic është një 28-vjeçare me origjinë nga Mali i Zi, e cila sot gjendet në mes të katër rrugëve të Shqipërisë. Ajo është rritur pa asnjërin prind pasi i ndërruan jetë në një aksident. Në atë kohë ishte...

Kequshqyerja, doktoresha Daka ngre alarmin: Nënat duan të bien nga pesha dhe ndërkohë kanë në krah një fëmijë që ha patatina

Ndërkohë që e gjithë vëmendja është përkushtuar te Covid-19, botën e shqetëson edhe një tjetër problem, kequshqyerja. Sipas profesionistëve të shëndetit, kequshqyerja vijon të jetë një nga problemet kryesore të njerëzimit dhe këtë po e vuan çdo brez. Sipas raportit...

Nuk pranoi seks anal, 36-vjeçari nga Tirana rreh bashkëshorten

Një burrë i moshës 36 vjeç u denoncua nga bashkëshortja për dhunë në familje, një dhunë e cila ka shpërthyer pas kërkesës së tij për të kryer marrëdhënie seksuale. Shtetasi me inicialet R. S sipas një burimi policor të gazetës...

Nëna e 5 fëmijëve rrëfen tmerrin si jeton mes minjve pas divorcit me bashkëshortin e dhunshëm

Një nënë e 5 fëmijëve 29-vjeç nga Dibra ka ardhur të rrëfejë historinë e saj të dhimbshme në emisionin “Historia ime” në Tv Klan. Ajo ka treguar se është divorcuar nga bashkëshorti i parë pasi ishte i dhunshëm dhe alkoolist....

Virgjëria dhe seksi tabu në Shqipëri/ Sociologu Tushi ngre alarmin: Njerëzit riprodhohen në mënyrë kafshërore…

Edhe pse jemi në vitin 2021 virgjëria vazhdon të mbetet një tabu në Shqipëri. Të shumtë janë ata persona që e lidhin virgjërinë e një vajze me moralin dhe vlerat që ajo ka. Në lidhje me këtë temë është diskutuar...

Koronavirusi bën që sistemi imunitar të sulmojë vetveten

Një studim i ri ka konfirmuar se koronavirusi bën që vetë sistemi imunitar i trupit të sulmojë vetveten. Sistemi imunitar i trupit është përgjegjës për simptomat "afatgjata dhe të çuditshme" mes pacientëve të cilët vuajnë më rëndë Covid-19, thonë shkencëtarët. Ata...

Çifti i të moshuarve mundin Covid, festojnë 79 vjetorin e martesës dorë për dore

Pasi mundën Covidin në muajt e fundit, çifti  të moshuarve Alba dhe Felice në gjendje të festonin 79 vjetorin e martesës së tyre, duke mbajtur duart e njëri-tjetrit. Dhe është kështu me dashurinë  Don Luca dhe në përputhje me rregullat...

Hyn në burg 15 vjeç dhe del 83: Dua të jetoj shumë vite si njeri i lirë

Në burg që nga mosha 15 vjeç për dy vrasje që ai pretendon se nuk i ka kryer. Tashmë i moshuar ai është një qytetar i lirë pas 68 vjetësh kur dënimi i tij i përjetshëm u shpall antikushtetues. Të...

Zhbllokohet aksi më problematik, ARRSH publikon pamjet

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka publikuar pamje nga Dogana e Qafë Thanës. ARRSH me anë të një postimi në rrjetet sociale shprehet se ka arritur që të pastrojë rrugën nga prezenca e borës, ndërsa thekson se vijon puna për të eleminuar...

Të fundit

Këngëtaret serbe në Eurovision, këndojnë shqip! Ç’mendojnë për Anxhelën dhe diskutimet politike

Grupi serb “Hurricane” në një intervistë ekskluzive “Abc e Pasdites” me moderatorin Ermal Peçi treguan se cilat janë pritshmëritë...

U aksidentua së bashku me të bijën në aksin Lezhë-Milot, familjarët apel për ndihmë: Nevojë urgjente për gjak B negativ ose 0 negativ!

Dy automjete u përfshin në nje aksident rreth një orë me parë në aksin Lezhë-Milot në dalje të qytetit. Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur...

Nora “bombardon” me fotot e fundit

Këngëtarja Nora Istrefi, ka treguar asetet në fotot e saj të fundit. Këngëtarja dhe bukuroshja kosovare duket se ka akumuluar energji gjatë pandemisë, për të...

Kryemadhi tregon konfliktet me Metën: Shahemi dhe zihemi me mesazhe, një ditë e bëra bllok por ishte Basha ndërmjetësuesi që na pajtoi

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka treguar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se me presidentin Meta zihet dhe shahet në mesazhe. Ajo ka treguar...

“Situata epidemiologjike nën kontroll”, Manastirliu: S’gënjejmë me shifrat e vaksinimeve

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se deri më tani Shqipëria renditet e para në rajon për numrin e vaksinimeve. E ftuar në emisionin “Real...