Lokali më i njohur në Berlin i ndalon hyrjen Merkelit pas masave antiCovid

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një nga lokalet më të njohur të Berlinit i ka ndaluar hyrjen kancelares gjermane Angela Merkel, ministrit të Financave, Olaf Scholz si dhe politikanëve të tjerë kryesorë për shkak të mbylljes së të gjitha bareve dhe restoranteve.

Dy pronarët e lokalit, Jorn Peter Brinkmann dhe Jann Philipp Bubinger, e bënë të ditur këtë vendim përmes një videoje në Facebook. Përveç se bënë të ditur lajmin, dy pronarët u bënë thirrje dhe kolegëve të tyre që të bëjnë të njëjtën gjë.

“Disa nga këta politikanë kanë vendosur të mbyllin përsëri restorantet dhe të na ndalojnë të punojmë. Ne po i rendisim në listën e zezë menjëherë. Ne nuk do të jemi të lumtur t’i shërbejmë kancelares Angela Merkel, Ministrit të Financave Olaf Scholz, kryeministrit bavarez, Markus Soder, Kryetarit të Berlinit, Michael Müuler”, u shprehën ata, duke ftuar kolegët e tjerë t’iu bashkohen lëvizjes së tyre./r.g/Fjala.al

 

Të fundit

E rëndë në Tiranë/ 21 vjeçari i jep fund jetës, gjendet i varur në pemë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Kakunjë në Baldushk, ku një i ri 21...

E tmerrshme në Itali/ Aksidentohet rëndë drejtori i klubit të Serisë A, gjendja e tij kritike për jetën

Drejtori i klubit të Kaljarit, Andrea Kosu ka pësuar aksident të rëndë automobilistik ditën e sotme në Sardenjë. Sipas mediave italiane, 40-vjeçari u përplas në rrugën...

Ishte prekur nga Covid-19, ndahet nga jeta mjeku në Kukës

Një tjetër humbje në radhët e bluzave të bardha. Është ndarë nga jeta si pasojë e infektimit me koronavirus, mjeku i njohur kuksian, Bajram...

Arrestohet ish-drejtori i Teatrit në Greqi/ Drogonte dhe përdhunonte të miturit, mes tyre edhe djem shqiptarë

Ish-drejtori i përgjithshëm artistik i Teatrit Kombëtar në Greqi wshtw arrestuar pasi akuzohet për abuzime seksuale. Regjisori i famshëm grek, Dimitris Lignadis u vu nën...

Përdhunojnë e më pas vrasin të moshuarën, autorët e krimit dy të mitur 13 dhe 14 vjeç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Strumicë në Maqedoninë e Veriut ku dy të mitur kanë përdhunuar dhe vrarë një 67 vjeçare me...

Lajme të tjera

Web TV