Joe Biden ‘përvesh mëngët’/ Cakton 9 anëtarët e rinj të stafit në SHBA

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Presidenti i zgjedhur i SHBA, Joe Biden, ka prezantuar anëtarët e rinj të stafit të Shtëpisë së Bardhë të martën, duke plotësuar nëntë poste të reja të nivelit të lartë në administratën e tij, kryesisht me këshilltarë dhe staf besnikë që shërbyen në fushatën e tij presidenciale.

Shefi strateg i fushatës, Mike Donilon, do të jetë një këshilltar i lartë, së bashku me ish-Kryetarin e Grupit të Komisionit të Zi, Cedric Richmond, i cili do të shërbejë gjithashtu si Drejtor i Zyrës së Angazhimit Publik të Shtëpisë së Bardhë.

CNN raportoi më parë se Richmond, i cili veproi si një bashkë-kryetar kombëtar i fushatës së Biden, do të largohej nga Kongresi për t’u bashkuar me Shtëpinë e Bardhë në një rol të këshilltarit të lartë.

Ndihmësi për një kohë të gjatë i Biden, Steve Ricchetti, i cili shërbeu si Kryetar i fushatës së Biden dhe dikur veproi si Shefi i Shtabit të Biden ndërsa ishte nënkryetar, do të shërbejë si Këshilltar i Presidentit.

Dana Remus, i cili shërbeu si Këshilltar i Përgjithshëm i fushatës Biden-Harris, do të jetë Këshilltar i presidentit dhe Annie Tomasini, e cila u pa në rrugë me Bidenin, si Shef i Shtabit të tij udhëtues, do të jetë Drejtoreshë e Operacioneve të Zyrës Ovale.

Julie Rodriguez do të jetë Drejtoreshë e Zyrës së Shtëpisë së Bardhë për Çështjet Ndërqeveritare. Rodriguez shërbeu si Drejtoreshë Kombëtare Politike dhe Shefe e Shtabit udhëtues për fushatën presidenciale të Kamala Harrisit, ara se të bashkohej me fushatën e Bidenit, si një zëvendës menaxher i fushatës.

Disa anëtarë kryesorë të stafit të Jill Bidenit u zgjodhën gjithashtu të martën: Anthony Bernal, e cili veproi si zëvendës menaxher i fushatës dhe shef i stafit të Jill Bidenit gjatë fushatës, do të shërbejë si këshilltar i lartë i Zonjës së Parë të ardhshme dhe Julissa Reynoso Pantaleon, do të jetë shefi i saj të stafit.

Lexo edhe :  Iu refuzua azili/ Gjykata Administrative rrëzon Ministrinë e Brendshme për turkun Selami Simsek

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Konflikte me drejtuesit? Eneda Tarifa tregon arsyen e vërtetë të largimit nga “Portokalli”

Disa ditë më parë moderatorja dhe këngëtarja Eneda Tarifa njoftoi publikisht se nuk do të jetë më pjesë e...

“Idhulli im ndërroi jetë”, dedikimi i ndjerë i djalit të Kujtim Gjonaj

Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 74 vjeçare skenaristi dhe regjisori i mirënjohur Kujtim Gjonaj, pasi nuk arriti dot të fitonte...

Sherr e grushta në Për’puthen/ Dy konkurrentë përjashtohen nga programi, ja kush janë ata (Foto)

Hyrja e konkurrentit të ri, Dorit në Për'puthen nisi në mënyrën më të keqe të mundshme. Pas disa minutash që kishte hyrë në emision ai...

Dënohet avokati i shqiptarit, kishte marrë kokainë me vete për t’ia dhënë klientit të tij

Një avokat italian ka rënë në prangat e policisë pasi tentoi t’i jepte një “dhuratë” klientit të tij shqiptar që ndodhej në burg. Avokati Gianni...

Ndërron jetë pas një sulmi në zemër kryebashkiaku i Zagrebit

Kryetari i qytetit të Zagrebit, Milan Bandiç ka humbur jetën në moshën 66 vjeçare. Mediat vendase bëjnë me dije se Bandiç ka humbur jetën...

Lajme të tjera

Web TV