Frrok Çupi: Kundërshtarët politikë në Shqipëri janë cilësuar gjithmonë tradhtarët e kombit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sali Berisha është cilësuar tradhëtar i kombit se lejoi kontrabandën e naftës kur ndaj Serbisë ishte vendosur embargo në vtitin 1994-1995. Fatos Nano është  cilësuar tardhëtar sepse në 1997 takoi në Kretë Sllobodan Miloshevicin. Edi Rama është cilësuar tradhtar i kombit sepse i dorëzoi çelësin e Tiranës Goran Bregoviç. Lulzim Basha u cilësua tradhëtar sepse i shiti detin Greqisë dhe tani për kasetën  e vitkimave të Krushës së Madhe. Po përse kundërshtari politik në Shqipëri cilësohet  tardhëtari kombit? Frrok Çupi i dha përgjigje kësaj pyetje në emisionin HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU.

 

-Si ka mundësi që gjithmonë politika shqiptare i ka quajtur kundërshtarët, tradhëtarë?

-Fillimisht, ne e kemi akoma kuadrin ligjor të paplotësuar. Ne nuk kemi ligje për tradhëtinë. As për mungesën e tradhëtisë, as për tradhëtinë e vërtetë. Nuk e kemi të kodifikuar tradhëtinë. Kështu që jemi të lirë të imagjinojmë si të na dojë qejfi, dhe rrëzojmë këdo. Janë disa ligje që bëhen sjellje kombëtare, por ne nuk na është bërë sjellje kombëtare. Berisha i ka thënë vrasës Hashim Thaçit publikisht. Hashim Thaçi po përgjigjet për atë akuzë atje. E kush e ka bërë? Shqiptari. Se bota ka veshë. Janë shkruar dhe libra që kanë ngelur si dëshmi e gjallë. fjala.al/Ke.Ba

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV