Kesjana Balili

Zemra, mendja apo intuita! Ky test ju ndihmon të zbuloni udhëzuesin tuaj më të madh në jetë!

Shihni me kujdes iluzionin optik. Gjëja e parë që arrini të dalloni tregon shumë për ju. Nëse keni parë: Panterën e zezë Ju jeni një perfeksionist dhe shumë të përkushtuar. Nuk i shmangni sfidat dhe jeni në gjendje të gjeni zgjidhje kur...

Lezhë/Policia pezullon 32 leje drejtimi, pranga 6 shoferëve

Gjatë fundjavës, policia e Lezhes ka bllokuar 32 leje drejtimi për shpejtësi tej normave të lejuara dhe drejtim mjeti nën efektin e alkolit. 6 shtetas janë arrestuar e proceduar, nga të cilët dy të arrestuar në flagrancë për kundërshtim të...

Pogradec/Qëlloi me 100 plumba drejt hotelit në Tushemisht, ja kush është i arrestuari nga policia (FOTO)

Policia e Pogradecit arrestoi sot Mariglen Topuzin, si një nga autorët e ngjarjes së djeshme në hotel “Voloreka” në Pogradec. Mësohet se 34-vjeçari është nga fshati Buçimas, dhe ka qene i dënuar më parë për veprën penale “Shkatërrimi i pronës...

Shkodër/Mjeti i autorëve u dogj 1 km larg skenës së krimit, targat e vjedhura në Durrës

Pas vrasjes me plumb në kokë të Gjin Ndojit në Vaun e Dejës, kanë dalë në dritë detaje të reja. Nga policia është gjetur një mjet i djegur rreth 1 km nga vendi i krimit, makinë kjo e cila...

Vrioni: Kombëtarja, motiv i madh krenarie!

Vetëm një javë më parë ai debutoi me Juventusin në takimin e javës së fundit të Serie A ndaj Romës. Xhakomo Vrioni hyri në lojë në minutën e 79-të, duke zëvendësuar Gonzalo Higuainin dhe duke luajtur për rreth 12...

Vasili: Borxhi publik ka kaluar 90%, SPAK të reagojë

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook është shprehur  se borxhi publik i vendit i ka kaluar 90% dhe ai nuk deklarohet. Për këtë fakt, Vasili kërkon që SPAK të ndëshkojë qeveritarët për atë që e quan...

Tiranë/3 milionë lekë gjobë për pronarët e lokaleve, shkelën rregullat anti Covid

Policia e Tiranës ka ndëshkuar me nga 3.000.000 lekë gjobë, pronarët e dy restoranteve, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ. Efektivët e Komisariatit të Policisë Nr.1, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të...

Të shtënat me armë drejt hotelit në Tushemisht, policia ndalon një të dyshuar

Një nga autorët e dyshuar për atentatin me armë zjarri në një hotel në Pogradec, është ndaluar nga policia. Sipas autoriteteve, në kërkim janë shpallur edhe tre të dyshuar si bashkëpuntorë.   NJOFTIMI I PLOTE Ndalohet njëri nga autorët e dyshuar të ngjarjeve...

Horoskopi Javor 10-16 gusht 2020 nga Jorgo Pulla

DASHI Këtë javë Afërdita kthehet në rrugëtimin e saj të drejtë në shenjën e Binjakëve në 25/6, duke ndihmuar çështjet financiare dhe emocionale. Ky nuk do të jetë ndryshimi i vetëm i javës, pasi në 28 qershor, udhëheqësi juaj, Marsi,...

Veliaj për ndarjen nga jeta të Arben Bajos: Një skulptor i mirë dhe një qytetar fisnik

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka shprehur ngushëllimet e tij për familjen e skulptorit Arben Bajo. Veliaj e ka cilësuar Bajon një artist të madh dhe një nga skulptorët më të mirë dhe Tirana një nga qytetarët më fisnikë. “Pas betejës...
1346 POSTIME
0 KOMENTET

Të fundit

“Ku do të shkojë halli jonë”, mijëra emigrantë në pritje për të hyrë në Greqi

Në Kakavijë prej ditësh vijon kaosi i radhëve të gjata të qytetarëve shqiptarë të cilët presin për të kaluar...

Mall për vendlindjen/ Igli Tare rikthehet në Nivicë të Tepelenës

Pas përfundimit të kampionatit italian ku Lazio bëri një paraqitje fantastike duke siguruar dhe pjesmarrjen në Champions League, Igli Tare, kthehet për të kaluar...

Tre të arrestuar brenda 5 orësh/ Policia del me apelin e fortë, nxjerr këto pamje

Policia ka vijuar me kontrollet në rrugën interurbane Tiranë-Durrës-Tiranë prej disa orësh, me radar, për të parandaluar shpejtësinë e cila është rrezik potecial për...

Me orgjinë arbëreshe, ka qenë në Shqipëri dhe kishte miqësi me Ali Pashë Tepelenën, 50 fakte për Napoleon Bonapartin

Si sot 251 vjet më parë lindi Napoleon Bonaparti, një nga personazhet më të rëndësishme të historisë së Botës. Strategu më i madh ushtarak...

Aktori Naim Frashëri përkujtohet nga i biri në ditën e lindjes së tij

Aktori Naim Frashëri edhe pse nuk jeton më është përkujtuar sot nga i biri, Anili në ditën e lindjes së tij. Me fjalë shumë të ndjera...