“Ti nuk më sheh”/ Vuçiç kërcënohet me jetë: Po të shoh përmes snajperit, do eliminohesh!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pjesëtarët e Agjencisë serbe të Informacionit dhe Sigurisë (BIA), njoftuan se ditën e djeshme në bashkëpunim me Prokurorinë për Krime të Teknologjisë së Lartë dhe Ministrinë e Brendshme të Serbisë, arrestuan një 30-vjeçar nga Paraçini.

Arsyeja e arrestimit është për shkak të një dyshimi se kërcënoi në Facebook presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, sipas BIA.

I dyshuari akuzohet përmes Facebook, ka kërcënuar presidentin serb me vrasje. Personi raportohet të ketë kërcënuar vazhdimisht Vuçiç, duke i theksuar se ai tanimë është në shënjestrën e tij.

Në një fotografi të postuar së fundmi nga Vuçiç me Presidentin malazes Milo Gjukanoviç dhe anëtari i presidencës së BeH Milorad Dodik, ai shkroi:

“Këta të dy u larguan, ndërsa ty Aleksandar Vuçiç do të eliminojë snajperi. E di edhe vet, ajo pikë e kuqe e cila po të përcjellë në dhomën e fjetjes kur e ndal dritën. Vuçiç të shikoj, e ti nuk di se ku jam. Ti mua nuk më sheh, por unë të shoh nëpërmes të nishanit optik”.

Sipas asaj që raporton BIA, i dyshuari është arrestuar.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Videoja mbresëlënëse tregon ‘ngritjen’ e Tokës nga Hëna

Se si “ngrihet” Toka nga Hëna mund të shihet në një video të re 4K. Regjisori Sean Doran tregoi momentin...

Meta ‘rikthen’ dënimin me vdekje dhe kërcënon: Të varet në mes të Pukës zyrtari i LSI që…

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në “Opinion” u pyet edhe për rastin e Pukës, ku policia kapi në flagrancë një zyrtar...

Shpërthim i fuqishëm në oborrin e një banese në Kurbin

Shpërthim me eksploziv në një banesë në Mamurras. Sipas informacioneve paraprake, ngjarja ka ndodhur në oborrin e një banese, ku ka shpërthyer një sasi...

Djali i Arnold Schwarzenegger i dashuruar me bukuroshen shqiptare

Në fillim të kësaj jave ata u fotografuan teksa ishin në një palestër në Kaliforni. Është fjala për Joseph Baena dhe të dashurën e tij,...

“Si guxon të vish këtu dhe…”/ U nisën për mirë por ministrat e Greqisë dhe Turqisë përplasen në konferencë

Ministrat e jashtëm të Turqisë dhe Greqisë u përplasën hapur të enjten në një konferencë të përbashkët shtypi në Ankara, e cila filloi me...

Lajme të tjera

Web TV