Gazetarët Sulo dhe Doçi: Lufta PS-PD në SPAK, për arsye elektorale

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gazetarët Arion Sulo dhe Adriatik Doçi kanë komentuar sonte përplasjet në SPAK mes socialistëve dhe demokratëve që kanë paditur njëra-tjetrën për inceneratorët dhe privatizimin e ish-klubit sportiv ‘Partizani’.

Doçi përmes një lidhje direkte u shpreh se mes palëve politike ekziston mjë marrëveshje e fshehtë për të mos e ndëshkuar njëra-tjetrën.

“Gjithmonë para zgjedhjeve kemi kallëzime që shuhen me kalimin e kohës. Inceneratorët apo privatizimi i ‘Partizanit’ do kenë fatin e padive për lobimin rus të Lulzim Bashës apo aferës së CEZ. Pra te dy paditë mund të jenë një bllof para-elektoral” – tha Doçi.

Për Arion Sulon, nga gazeta ‘Liberale’ nga SPAK kërkohen prova për dhe jo hetime kryesisht.

“Unë mendoj që këto janë skeletet në dollap që ka politika shqiptare. Disa nga këto çështje kanë afera të rënda brenda dhe të gjitha palët kanë bërë mëkate ekonomike në emër të mbajtjes së pushtetit. Që nga korrupsioni e deri te veprat penale.

Po pse këto çështje dalin pikërisht tani? Modesisht unë mendoj se qeveria ka nisur një fushatë negativiste dhe atipike.

Por këto dalin tani sepse qeveria është në vështirësi prej pandemisë dhe ndotja e kundërshtarit është mënyra më e mirë për të dhënë llogari për bilancet dhe premtimet e pambajtura. Konsumimi i këtyre çështjeve në këtë formë është mëkat sepse aty ka lëndë edhe për drejtësinë” – tha Sulo në lidhjen direkte me ‘Java në RTSH’.

Të fundit

Konflikte me drejtuesit? Eneda Tarifa tregon arsyen e vërtetë të largimit nga “Portokalli”

Disa ditë më parë moderatorja dhe këngëtarja Eneda Tarifa njoftoi publikisht se nuk do të jetë më pjesë e...

“Idhulli im ndërroi jetë”, dedikimi i ndjerë i djalit të Kujtim Gjonaj

Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 74 vjeçare skenaristi dhe regjisori i mirënjohur Kujtim Gjonaj, pasi nuk arriti dot të fitonte...

Sherr e grushta në Për’puthen/ Dy konkurrentë përjashtohen nga programi, ja kush janë ata (Foto)

Hyrja e konkurrentit të ri, Dorit në Për'puthen nisi në mënyrën më të keqe të mundshme. Pas disa minutash që kishte hyrë në emision ai...

Dënohet avokati i shqiptarit, kishte marrë kokainë me vete për t’ia dhënë klientit të tij

Një avokat italian ka rënë në prangat e policisë pasi tentoi t’i jepte një “dhuratë” klientit të tij shqiptar që ndodhej në burg. Avokati Gianni...

Ndërron jetë pas një sulmi në zemër kryebashkiaku i Zagrebit

Kryetari i qytetit të Zagrebit, Milan Bandiç ka humbur jetën në moshën 66 vjeçare. Mediat vendase bëjnë me dije se Bandiç ka humbur jetën...

Lajme të tjera

Web TV