Familja Doda do ti kalojë festat në shtëpinë e re, Balla: Do t’i qëndrojmë pranë çdo familje në nevojë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në ditën e fundit të vitit Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ishte pranë familjes së Xhevdet Dodës në Lunik të Librazhdit.

Familja e varfër tashmë ka mundësi ta kalojë vitin e ri në një shtëpi të re, pas kontributit të bizneseve dhe banorëve të zonës, për t’i dhënë  kësaj familje, ekstremisht të varfër, një shtëpi të re.

Banesa ku jetontë familja Xhoda ishte në kushte ekstreme dhe tërësisht e pabanueshme. Me të sëmurë në familje dhe në pamundësi për të ndërtuar vetë shtëpinë e tyre, të gjithë u angazhuan t’i japin kësaj familje një dritë shprese.

Balla falenderoi të gjithë ata që kontribuan në rikontruksionin e shtëpisë së z. Doda, ndërsa shtoi se “askush nuk do të jetë vetëm, pasi angazhimi ynë është t’i qëndrojmë pranë çdo familje, e sidomos atyre në vështirësi.”, u shpreh Balla.

Balla gjithashtu ka falenderuar djemtë që punuan me shpejtësi për ta bërë shtëpinë gati për festën e ndrrimit të viteve.

“Një pjesë e kontributit për këtë familje ishte dhe një familje shqiptarësh që jetojnë dhe punojnë në SHBA. Në fakt një nga mësimet frymëzuese të Nënë Terezës është se “jo të gjithë ne mund të bëjmë gjëra të mëdha. Por ne të gjithë mund të bëjmë gjëra të vogla me dashuri të madhe”, thekson Balla.

Të fundit

Plagosje me armë në Korçë/ Detajet e para, sherri nisi me fjalë e përfundoi me plumba (Video)

Një përplasje që ka nisur verbalisht ka përshkallëzuar në përdorimin e armëve në Korçë. Një 45-vjeçar me iniciale I....

Grida Duma i shkon me premtime në shtëpi, bujku e ve në siklet me përgjigjen: Atë mendje…

Grida Duma vijon fushatën për zgjedhjet, teksa pasditen e sotme ka zhvilluar një takim në shtëpinë e Shaqir Seferit, i cili e njohu me...

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa të infektuar dhe viktima në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se janë vaksinuar 732 persona, janë bërë 3369 testime nga të cilat 892 raste të reja, 19 humbje jete dhe...

E rëndë/ I riu me probleme mendore i del përpara makinës, humb jetën pas plagëve të marra (EMRI)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Gjorm të Vlorës ku si pasojë ka humbur jetën një person. Sipas informacioneve për mediat, ka ndërruar...

Jeni myslimanë dhe doni të kryeni haxhin në Mekë? Ja çfarë ju nevojitet me patjetër që të shkoni

Besimtarët myslimanë që duan të kryejnë haxhin këtë vit, duhet të kenë një certifikatë që vërteton se janë vaksinuar ndaj Covid-19. Autoritetet në Arabi thonë...

Lajme të tjera

Web TV