Të shtëna me armë në Pejë, plagosen babë e bir dhe nipi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

ë shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e së shtunës në Pejë. Si pasojë, tre persona kanë mbetur të lënduar.

Të plagosur kanë mbetur babë e bir dhe nipi, ndërkohë, policia ka arrestuar të dyshuarin lidhur me këtë ngjarje.

Sipas të dhënave nga Policia e Kosovës, dy prej të plagosurve janë në gjendje më të rëndë dhe po trajtohen në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në Prishtinë, ndërkaq njëri nga ta në Spitalin e Pejës.

“Rreth orës 21:00 në rrugën Vëllezërit Gërvalla në Pejë ka pasur gjuajte me armë zjarri ku tre persona janë plagosur, dy prej tyre në gjendje të rëndë janë duke u dërguar në QKUK kurse tjetri në spitalin rajonal të Pejës”, kanë deklaruar nga Policia.

I dyshuari plagosi me armë zjarri babë e bir nga Peja, Sh.D dhe A.D. nga e gjithë kjo ngjarje pësoi edhe nipi i Sh.D., F.D., i cili mbeti po ashtu mbeti i plagosur

Ndërkohë, pas pak kohe, policia arrestoi edhe të dyshuarin lidhur me këtë rast. I dyshuari është djali i një biznesmeni nga Deçani.

Djali i biznesmenit deçanas, A.R – M.R, plagosi me armë zjarri babë, bir e nip nga Peja, Sh.D dhe A.D. Nga e gjithë kjo ngjarje pësoi edhe nipi i Sh.D, F.D, i cili mbeti po ashtu i plagosur.

M.R, djali i biznesmenit deçanas, A.R, është arrestuar nga Policia pas plagosjes së tre personave sonte në Pejë.

Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Veton Elshani.

“Po është arrestuar personi i cili është i dyshuari kryesor për plagosjen e tre personave”, tha Elshani.

Ndërkohë, ende nuk dihen motivet e ngjarjes që tronditi Pejën mbrëmjen e së shtunës.

Të fundit

Marrëveshja e re për Rinasin/ Investim mbi 99 milionë euro dhe rritje e sigurisë

Në Aeroportin e Rinasit me kalimin nga kinezët te kompania 'Kastrati Group' parashikohet që të bëhet një investim prej...

Ju dëmtua banesa nga tërmeti, Taulant Balla i dorëzon çelsat e shtëpisë së re familjes Metushi në Cërrik

Ju dëmtua banesa nga tërmeti, Taulant Balla i dorëzon çelsat e shtëpisë së re familjes Metushi në Cërrik Drejtuesi i Partisë Socialiste Për Qarkun e...

Platforma ‘Shqipëria 2030’/ Rama: Të rinj në Korçë fitojnë sot deri në 8 mijë euro në muaj

I pranishëm në ceremoninë për rijetëzimin e piramidës, kryeministri Edi Rama u shpreh se kjo godinë do i shërbejë në të ardhmen ekstremit të...

Lajme të mira nga Turqia/ Sentop takim me Ruçin: Do çojmë në 1 mln shkëmbimin tregtar

Kreu i Asamblesë së Turqisë, Mustafa Sentop, ndodhet në një vizitë zyrtare në Shqipëri, vizitë të cilën e ka nisur me një takim me...

Liberta Spahiu nuk e ka problem të tregojë të vërtetën: Ja kur kam kryer marrëdhënie seksuale për herë të parë

“True or False” trendi i momentit në Instagram ka bërë që shumë personazhe të zbulojnë gjëra personale nga jeta e tyre. Ditën e djeshme...

Lajme të tjera

Web TV