Balla pranë bizneseve të vogla në Elbasan: 77% e bizneseve nuk paguajnë tatim fitimi.

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Balla pranë bizneseve të vogla në Elbasan: 77% e bizneseve nuk paguajnë tatim fitimi.

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga krytari i Bashlisë Gledian Llatja zhvilluan takime në bizneset vogla të qytetit të Elbasanit.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se shiu që po bie pa pushim, nuk na pengon të takohemi me banorë të vetëpunësuar në sipërmarrje të vogla që shërbejnë çdo ditë nga mëngjesi në darkë.

Sipas Ballës, 77% e bizneseve NUK paguajnë tatim fitimi (rreth 100 mijë biznese), 14% e bizneseve paguajnë tatim fitimi prej 5% dhe vetëm 9% e bizneseve paguajnë tatim fitimi prej 15%.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Elbasan🏰- Ky shi që po bie pa pushim, nuk na pengon të takohemi me banorë të vetëpunësuar në sipërmarrje të vogla që shërbejnë çdo ditë nga mëngjesi në darkë.

77% e bizneseve NUK paguajnë tatim fitimi (rreth 100 mijë biznese), 14% e bizneseve paguajnë tatim fitimi prej 5% dhe vetëm 9% e bizneseve paguajnë tatim fitimi prej 15%. Ndërkohë që në vitin 2013, 100% e biznesit të vogël ka qenë subjekt i tatimit 10%.

Të fundit

Flet mjekja që trajtoi ‘tezen’ e Tires: Fenomen individual! Keqardhje për pacienten që vdiq…

“E dashur, të falënderojmë me gjithë shpirt, jo vetëm për punën e përkryer, por mbi të gjitha për mirësinë,...

Video ku gatuan në kuzhinë me këpucë, Rama shpreh admirimin për Bashën

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një deklaratë për mediat. Ai u pyet nga gazetarët se çfarë mendon për videon e kreut të PD-së, Lulzim Basha,...

Manastirliu për arrestimet tek ‘’Shefqet Ndroqi’’: I shkojmë deri në fund çrrënjosjes së korrupsionit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka komentuar valën e arrestimeve tek ‘’Shefqet Ndroqi’’ pas zbulimit të skandalit me sanitaren Tire Alldervishi. Manastirliu në një apel...

“Duarartë e i papërtuar”, humb betejën me Co*id-19 punonjësi i Kadastrës Shqiptare

Humbet betejën me koronavirusin punonjësi i Kadastrës Shqiptare Flamur Muçollari. Lajmin e trishtë e bën me dije ky Kadastra Shqiptare në Facebook, duke shkruar se...

“Kemi siguruar 1.6 milionë doza vaksinash”, Rama-qytetarëve: Mos u dyndni me ilaçe

Kryeministri Edi Rama, në konferencë për mediat, ka folur për sistemin shëndetësor shqiptar në kohën e pandemisë. Rama iu bëri thirrje shqiptarëve që të mos...

Lajme të tjera

Web TV