Në kërkim nga drejtësia italiane, arrestohen një person në Vlorë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 39-vjeçar është vënë në pranga në Vlorë, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga  Gjykata e Lecce-s në  Itali. Gjykata ka caktuar urdhër arresti për këtë shtetas me qëllim ekstradimin drejt Italisë.

Policia e Vlorës, në bashkëpunim me Interpol Tirana, kanë bërë të mundur kapjen e shtetasit,  P. N., 39 vjeç, banues në Dukat, Vlorë i cili akuzohet nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizatë kriminale” dhe “Trafikim i lëndëve narkotike”.

U bë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar P. N., 39 vjeç, banues në Dukat, Vlorë. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata e Lecce-s, Itali, i ka caktuar urdhër-arresti për veprat penale “Organizatë kriminale” dhe “Trafikim i lëndëve narkotike”, për të cilat maksimumi i dënimit është 20 vite”, njofton policia

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, po vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Fiskalizimi, Denaj nga Shkodra: Lehtësohen transaksionet, raportim në kohë reale

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj zhvilloi një takim me përfaqësues të enteve publike në Shkodër, ku u...

Qendra e trajnimit të noterëve, Gjonaj: Rol kryesor në luftën kundër pastrimit të parave

Noterët në Shqipëri për herë të parë do t’i nënshtrohen trajnimit para marrjes së licencës si dhe përgjatë profesionit trajnimit vazhdues. Qeveria shqiptare në...

E habitshme/ I riu gjen portofolin me 10 mijë euro dhe e dorëzon në Polici

Gjeti një portofol në rrugë me deri në dhjetë mijë euro brenda, midis parave dhe çeqeve dhe pastaj menjëherë ia dorëzoi policisë, e cila...

64-vjeçari dhunon dy nuset, i biri “hakmerret” ndaj të moshuarit

Një konflikt në familje në fshatin Buçimas të Pogradecit, ka çuar në pranga një 32-vjeçar. Sipas burimeve të policisë, shtetasi E. M. është arrestuar...

Rama: Rritja ekonomike me 4.5%, ndryshim i pagës minimale çdo vit

Kryeministri Rama premtoi sot se me konsolidimin dhe qëndrueshmërinë e ekomonisë vendime të rëndëishme të merren ku do të përfitojnë të gjithë.  Teksa përmendi...

Lajme të tjera

Web TV