Ulen ndjeshëm shifrat, ja sa viktima dhe raste të reja u shënuan në Kosovë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të mërkurën 299 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1,825 mostrave.

Sipas këtij Instituti ne 24 orët e fundit është regjistruar një viktimë, duke e çuar në 1,388 numrin e të vdekurve me këtë virus prej kur ka shpërthyer pandemia.

Sipas IKSHPK-së të mërkurën nga COVID-19 janë shëruar 526 persona, derisa raste aktive janë 5,567.

Prej 13 marsit, kur janë regjistruar rastet e para me koronavirus në Kosovë, autoritetet shëndetësore në këtë shtet kanë regjistruar 54.560 persona të infektuar me këtë virus.

Të fundit

Ndryshim radikal në UBT, Rama i shoqëruar nga Veliaj dhe Ahmetaj : Studentët do akomodohen njësoj si në konviktet më të mira në Europë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i shoqëruar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe ministri i Rindërtimit, Ahmetaj ka...

Rriten sërish rastet e reja, shënohen 8 viktima nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat antiCOVID duke vendosur...

Presidenti kinez kërcënon Biden/ Rrezikon luftë të ftohtë nëse vazhdon si Trump

Presidenti kinez, Xi Jinping, ka lëshuar një paralajmërim për Joe Biden duke thënë se ai rrezikon një luftë të re të ftohtë nëse do...

Një vit pa legjendën Kobe Bryant, bashkëshortja e basketbollistit prek me fjalët e saj

  Ishte 26 janar i 2020-ës kur Kobe Bryant, e bija Gianna dhe 7 njerëz të tjerë humbën jetën në një përplasje me helikopter në...

Del fotoja/ Kjo është infermierja që vodhi pacientin me COVID te spitali Infektiv, sot u arrestua

Kjo është Ronida Hysa e cila banonte në Durrës, infermierja e cila i vodhi kuletën dhe paratë në bankë një pacienti me COVID te...

Lajme të tjera

Web TV