Balla: Në javët në vijim habere nga SHBA për Bashën lidhur me dosjen e lobimit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sekretari Përgjithsëhm i Partisë Socialiste Taulant Balla i ftuar në emisionit “Kjo Jave” në RTSH ka folur edhe lidhur me dosjen e lobimit të Lulzim Bashës në SHBA.

Sipas Ballës në javët në vijim do të ketë habere nga SHBA për Lulzim Bashën, lidhur me dosjen e lobimit.

“Në SHBA është hapur një hetim për një fotografi me Donald Trump të ish-kryetarit të Parlamentit të Rumanisë, i cili sot ndodhet në burg dhe që mos u habisni që në ditët në vijim të bëhet publike edhe hetimi për një fotografi të Lulzim Bashës me Donald Trump”, tha Balla.

Balla tha gjithashtu se Lulzim Basha nuk e ka saqruar publikisht çështjen e lobimit në SHBA.

“Lulzim Basha tha që paratë e lobimit janë paguar nga 100 shqiptaro amerikanë dhe pas tyre rezultuan të ishin katër kompani guackë, ndër të cilat dy ishin me punëdhënës ruse. Kjo është një çështje që i takon Lulzim Bashës. Këtë ta gjykojnë shqiptarët. Ne politikanët kemi një fat të madh, që kemi gjyqtarin më të pa kompromentueshëm që na mer në pyetje, që na jep dhe hakun që është populli dhe që nuk gabon kurrë”, deklaroi Balla.

Të fundit

Hapën 250 llogari në rrjetet sociale ndaj 21 vjeçares/ Motrat nga Mirdita i hakmerren shoqes që ndanin qiranë

Dy motra janë vendosur nën gjurmimin nga policia e shtetit pas denoncimit të shoqes së tyre që pretendon se...

Co*id-19/ Policia gjobit 13 pronarë biznesesh si dhe 2 606 shtetas për mosvendosje maske

Policia e Shtetit vazhdon punën për të gjobitur, ata person a, që nuk respektojnë masat ndaj koronavirusit. Në njoftimin e policisë, thuhet se janë gjobitur...

Greqia nuk pret pasaportën e vaksinimit ndaj COVID-19, marrëveshje të veçantë me Izraelin për udhëtimet

Në përpjekje për të ringjallur turizmin e dëmtuar nga pandemia e COVID-19, Izraeli dhe Greqia janë pajtuar për një marrëveshje që do të ju...

Ekspertët e OBSH: Asnjë provë që Covid-19 shpërtheu në Wuhan të Kinës!

Coronavirusi i ri mund të ketë qenë duke qarkulluar në rajone jashtë Wuhanit përpara rasteve të para të raportuara të shpërthimit, sipas një misioni...

Mblidhet nesër Komiteti Teknik, Rama: Do të ketë shtrëngim masash

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka paralajëmruar se nesër me të gjitha gjasat do të ketë shtrëngim të masave kufizuese. Rama njofton se nesër mblidhet...

Lajme të tjera

Web TV