Kuvendi nis të hënën, Ruçi: Seanca fillon në orën 17:00, gazetarët dhe kamerat nuk do hyjnë në sallë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gramoz Ruçi, Kryetari i Kuvendit lajmëron se të hënën, në orën 17:00 do të nisë punimet parlamenti i Shqipërisë.

Në njoftim thuhet se procedurat do të jenë njësoj si herët e tjera, duke bërë me dije se automjetet duhet të jenë të pajisura me autorizim.

Njoftim për media:

Të nderuar kolegë,

Ju njoftoj se seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë do të zhvillohet ditën e hënë, datë 18.01.2021, ora 17:00. (Urdhër nr. 2, datë 13.01.20217, i Kryetarit te Kuvendit, z. Gramoz Ruçi)

Procedurat e transmetimit do të jenë të njëjtat me ato të seancave të mëparshme: makinat do të hyjnë dhe sinjalin do ta marrin nga RTSH. Ju lutem, kujdesuni që të jenë vetëm makinat që janë të akreditura.

Gazetarët dhe kamerat nuk do të hyjnë në sallë, por do të lejohen vetëm në oborrin e Sallës së Seancave Plenare, në vendin e caktuar për shtypin. Duke ju falenderuar për mirëkuptimin, mund të më shkruani për çdo nevojë për mbështetje apo sqarim.

Faleminderit!

Të fundit

Lehtësohen masat anti-Covid në Kosovë/ Hiqet ora policore, studentët kthehen në auditore

Më uljen e dukshme të rasteve të të infektuarve me Covid-19, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka...

Dyshime për arratisjen e Dritan Dajtit, shtohen masat në spitalin e burgut

Masa shtesë sigurie janë marrë në spitalin e burgut ku po qëndron aktualisht për trajtim mjekësor Dritan Dajti, një nga emrat e njohur të...

Vijojnë rrjedhjet në LSI/ 70 anëtarë të saj kalojnë me PS: Jemi rikthyer në shtëpi, Veliaj: Mirëserdhët!

Pas 13 degëve në Kombinat, shkërmoqet një tjetër degë e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Tiranë. Aleksandër Lipivani, pjesë e strukturave drejtuese të LSI-së...

Transporti urban/ Policia gjobit qindra qytetarë për mosmbajtjen e maskës

Policia e Shtetit ka ushtruar kontrolle në linjat urbane dhe interurbane për zbatimin e masave anti Covid. Policia bën me dije se gjatë 24 orëve...

640 vite vetëm me djem, kolegji do të pranojë për herë të parë vajza

Kolegji Winchester, një nga shkollat private më të vjetra dhe më prestigjioze të Britanisë, do të hapë dyert për vajzat, për herë të parë...

Lajme të tjera

Web TV