Tjetër aksident/ Makina përplas për vdekje këmbësorin dhe largohet nga vendngjarja

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në aksin nacional Pogradec-Korçë, në afërsi të fshatit Bucimas.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se një mjet ka përplasur një këmbësor dhe për pasojë ky i fundit ka ndërruar jetë, ndërsa mjeti eshte larguar nga vendi i ngjarjes.

Viktima është identifikuar si Pajtim Gjyli, rreth 48 vjeç, banues në Pogradec.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe po vijon punën për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit si dhe sqarimin e plotë e rrethanave të aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Pogradec/Informacion paraprak

Më datë 24.01.2021, rreth orës 21:40, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Buçimas, Pogradec, një automjet dyshohet se ka aksidentuar këmbësorin shtetasin P. Gj., rreth 48 vjeç, banues në Pogradec, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen.

Nga ana e Policisë, po punohet për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes.

Grupi hetimor po punon për dokumentimin e ngjarjes dhe zbardhjen e rrethanave të saj.

Të fundit

Shkoi në Itali për tu kuruar, reagon Pipero: Jam i “çliruar” nga kthetrat e virusit, ndodhem në..

Mjeku Pëllumb Pipero ka reaguar pas lajmit, ku u tha se ai ishte kishte shkuar në Itali për tu...

Gazetari Myrta bën deklaratën e fortë: Gjyqtarja Enkelejda Hoxha ka pasur marrëdhënie intime me avokatin…

Gazetari Elvis Myrta ka komentuar operacionin e SPAK në Gjykatën e Krujës, ku përfunduan në pranga gjyqtarja Enkelejda Hoxha dhe 13 persona të tjerë. Në...

Hipopotamët e Pablo Escobar po kërcënojnë mjedisin

Një apel i ri është nisur nga studiuesit kolumbianë për të ndërhyrë sa më shpejt të jetë e mundur për të zgjidhur problemin e...

Tiranë/ Banesa përfshihet nga flakët e zjarrit, evakuohen banorët e pallatit

Një banesë është përfshirë nga flakët në rrugën “Muharrem Gura”, Tiranë. Bëhet me dije se rreth orës 11:05 ka rënë zjarr në banesën e shtetasit...

Grumbullimet për fushatë, Balla: Na rrofshin votat nëse përhapim virusin

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla u ka bërë thirrje partive politike që të respektojnë rregullat e vendosura për parandalimin e përhapjes...

Lajme të tjera

Web TV