Gjendet e vdekur në shtëpi transgjinorja 34-vjeçare

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Artistja e nominuar për çmimet Grammy dhe producentja Sophie Xeon, e njohur publikisht si SOPHIE, vdiq aksidentalisht sot në mëngjes në moshën 34 vjeçe.

Sophie vdiq në shtëpi në Athinë në 4 të mëngjesit, tha publicisti i artistes në një deklaratë. “Sophie ishte një pioniere e një tingulli të ri, një nga artistët më me ndikim në dekadën e fundit”, tha publicist.

“Jo vetëm për prodhimin e zgjuar dhe krijimtarinë, por edhe për mesazhin dhe shikueshmërinë që u arrit. Një ikonë e çlirimit”, shtoi ai.

“Në mënyrë tragjike Sophie-ja jonë e bukur u nda nga jeta këtë mëngjes pas një aksidenti të tmerrshëm. E njohur për shpirtin e saj të mirë, ajo ishte ngjitur për të parë hënën e plotë kur dhe rrëshqiti,” thuhej në deklaratën e postuar në Twitter nga “Transgressiv records”.

DJ dhe producenti Erol Alkan shkroi në Twitter: Një lajm kaq i trishtuar për të dëgjuar që Sophie u nda nga jeta.

E trishtë/ Artistja transgjinore gjendet e vdekur në shtëpi në moshën 34-vjeçare

 

 

Të fundit

E rëndë/ Xhaxhai udhëzon nipin e mitur të qëllojë me armë “rivalin e tij në dashuri”

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali. Një xhaxha ka detyruar të nipin e tij vetëm, 13 vjeç, të...

Njerëzit në ankth duke e parë nga poshtë, i riu ngjitet në ndërtesën 400 m, pa asnjë litar apo mjet sigurie (VIDEO)

George King, ngjitësi i lirë, që herë pas here ka rrezikuar veten duke u ngjitur në qiellgërvishtëset më të larta në botë, ka rrezikuar...

Këto 3 shenja horoskopi më mirë t’i evitoni në një lidhje

Aty ku ka dashuri, ka edhe xhelozi, por në rastin e 3 shenjave të mëposhtme të horoskopit xhelozia mund të shndërrohet dalëngadalë në një...

Rama në Pogradec: Vaksinimi masiv do të lehtësojë sezonin turistik! Populli do të vendosë që puna të vazhdojë normalisht

Kryeministri Edi Rama së bashku me kryebashkiakun Pogradecit, ka inspektuar disa punime që po kryen në këtë qytet, ku nënvizon se falë vaksinimit masiv,...

Çiljeta Xhilaga bën ndryshimin drastik në pamje (Foto)

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga është shumë aktive në rrjete sociale, ku publikon vazhdimisht foto të ndryshme nga përditshmëria. Me anë të një postimi të bërë së...

Lajme të tjera

Web TV