Kobe, vogëlushi që akoma nuk di të flasë por është një shef i vërtetë (VIDEO)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

“Gatimi është një mënyrë argëtimi për fëmijët dhe lumturi për të rriturit. Por gatimi me kujdes mbi të gjitha është një akt dashurie,” mishërimi i kësaj thënie është vogëlushi Kobe.

Ai është shefi më i vogël që keni parë ndonjëherë por ndoshta më i adhurueshmi. Djali i vogël nuk mund të flasë akoma, por duket se adhuron gatimin. Ai e bën atë të duket aq argëtues dhe i këndshëm duke i ngjallur të gjithëve dëshirën për të gatuar.

Në videot që janë bërë trend në Instagram dhe TikTok, Kobe na tregon sesi mund të gatuash këndshëm dhe shëndetshëm. Kobe ka llogarinë e tij në Instagram, ku prindërit e tij ndajnë aventurat e tij kuzhinës dhe secila video pëlqehet edhe më shumë.

Shefi i vogël ndonjëherë edhe mund të digjet por gishtat e tij magjik nuk ndalojnë. Prindërit gjithashtu duhet të kenë durim dhe fleksibilitet të jashtëzakonshëm për ta realizuar gjërat siç i do i vogli, por vogëlushi ka jashtë mase shumë dëshirë për ta realizuar këtë. Duke na dhënë të gjithëve një mësim të këndshëm dhe duke na argëtuar pafund.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KOBE EATS (@kobe_yn)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KOBE EATS (@kobe_yn)

 

 

 

 

Të fundit

Italia do të lehtësojë masat antiCovid

Italia do të fillojë me lehtësimin e kufizimeve anti-COVID duke filluar nga 26 prilli, ka paralajmëruar kryeministri italian, Mario...

A janë reale shifrat dhe pse kanë pësuar ulje? Përgjigjet mjeku Alimehmeti

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinimit masiv, ku tha se ditët e fundit kemi një rënie të shifrave, pasi sipas tij...

“S’po kuptoj kush është lideri në opozitë”/ Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik

Kryeministri Edi Rama pas Lulzim Bashës ka refuzuar edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik. Rama madje ironizoi se këto kohë po...

Basha kopjon Ramën, poston video nga makina: Do të jem kryeministër i…

Mesazhet ndaj qytetarëve nga makina apo telefonatat me kandidatët janë një rutinë e kryeministrit Edi Rama, por që së fundi është kopjuar nga kreu...

“Do i pres dorën atij që vjedh vota”/ Rama për deklaratën e Metës: Ky nivel komunikimi kërkon psikiatër!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot në mbrëmje deklaratave të forta që ka bërë Ilir Meta lidhur me zgjedhjet e ardhshme të 25...

Lajme të tjera

Web TV