Prej 4 ditësh i shtruar në Infektiv/ Covid-19 i merr jetën mjekut të njohur nga Përmeti

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër mjeku të mirënjohur të vendit tonë.

Mësohet se sot ka ndërruar jetë doktor Rustem Keko, ish-drejtori i spitalit të Përmetit.

Mësohet se Keko kishte 4 ditë i shtruar në spitalin Infektiv, por nuk mundi ta fitonte dot betejën me virusin duke mbyllur sytë ditën e sotme.

Nuk kanë munguar mesazhet ngushëlluese të kolegëve, ndërsa shprehen: “Puna e tij, kurajoja, humanizmi, misioni dhe shpirti i lirë do kujtohen nga të gjithë mjekët, kolegët, nga çdo përmetar. Lamtumirë doktor Rustemi, fytyra e qeshur e mjekësisë përmetare”.

Të fundit

Italia do të lehtësojë masat antiCovid

Italia do të fillojë me lehtësimin e kufizimeve anti-COVID duke filluar nga 26 prilli, ka paralajmëruar kryeministri italian, Mario...

A janë reale shifrat dhe pse kanë pësuar ulje? Përgjigjet mjeku Alimehmeti

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinimit masiv, ku tha se ditët e fundit kemi një rënie të shifrave, pasi sipas tij...

“S’po kuptoj kush është lideri në opozitë”/ Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik

Kryeministri Edi Rama pas Lulzim Bashës ka refuzuar edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik. Rama madje ironizoi se këto kohë po...

Basha kopjon Ramën, poston video nga makina: Do të jem kryeministër i…

Mesazhet ndaj qytetarëve nga makina apo telefonatat me kandidatët janë një rutinë e kryeministrit Edi Rama, por që së fundi është kopjuar nga kreu...

“Do i pres dorën atij që vjedh vota”/ Rama për deklaratën e Metës: Ky nivel komunikimi kërkon psikiatër!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot në mbrëmje deklaratave të forta që ka bërë Ilir Meta lidhur me zgjedhjet e ardhshme të 25...

Lajme të tjera

Web TV