Të armatosur deri në “fyt”, rrëmbehen 300 vajza në një shkollë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Nigeri, ku persona të armatosur kanë rrëmbyer qindra vajza.

Mediat e huaja bëjnë me dije se disa persona të armatosur kanë hyrë në një shkollë vajzash dhe kanë rrëmbyer me dhunë 300 prej tyre.

Policia shprehet se vajzat janë marrë nga shkolla dhe janë dërguar drejt një pylli, ku edhe po mbahen peng.

Presidenti Muhammadu Buhari dënoi rrëmbimin e fundit duke e quajtur si çnjerëzor dhe krejtësisht të papranueshëm.

“Kjo administratë nuk do t’i nënshtrohet shantazheve nga banditë që synojnë nxënës të pafajshëm të shkollës për të marrë një shpërblimit për t’i lënë të lira,” tha ai në një deklaratë.

Të fundit

Enca në krah të legjendës Conor McGregor në Dubai

Këngëtarja, Enca Haxhiu për momentin është duke shijuar disa ditë pushimi. Për këtë ajo ka zgjedhur Dubai si destinacion...

Imami shqiptar bën deklaratën e fortë: Gratë e kanë vendin në kuzhinë dhe burrat në odë

Hoxha i njohur nga Kosova, Shefqet Krasniqi ka bërë një deklaratë e cila ka ngjallur shumë reagime. I ftuar në një emision në Kosovë,...

Live në të njëjtën kohë/ Qytetarët ndjekin Ramën 15-fish më shumë se Bashën

Teksa na ndajnë edhe pak ditë nga dita e zgjedhjeve parlamentare më 25 prill, kryetarët e partive po intensifikojnë angazhimin e tyre për prezantimin...

Ambasadori grek: Ne nuk e njohim Kosovën si shtet dhe kjo nuk do të ndryshojë…

Ambasadori grek në Serbi, George Djakofotakis në një deklaratë për shtyp ka thënë se pozicioni i Greqisë për mos t’a njohur si shtet Kosovën...

“E futëm vajzën në furrë, menduam se vdiq”/ Flet shqiptarja simbol i eksodit të Kosovës

Së fundmi në Bllacë të Hanit të Elezit është përuruar ‘Muri i Kujtesës’, në qendër të së cilit qëndron fotografia e Sherife Lutës me...

Lajme të tjera

Web TV