Mijëra euro kesh dhe 13 kg drogë, bien në pranga 3 shqiptarë në Itali

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Milanos ka arrestuar tre shtetas shqiptarë, dy burra dhe një grua, të moshës 34 dhe 35 vjeç, për posedim të mbi 5 kilogramë heroinë, rreth 8 kilogramë kokainë dhe 20 mijë euro para cash, shkruajnë mediat italiane.

Oficerët e Policisë Hekurudhore pas kontrollit në një makinë që ngjallte dyshime dhe që mbante një çift shtetasish shqiptarë, gjetën në pronësi rreth 1 kilogram heroinë.

Më pas, policët kontrolluan shtëpinë nga e cila ishin parë të dy duke u larguar, një apartament i vendosur në Rho, ku banonte një shtetas tjetër shqiptar, të cilit iu gjetën mbi 4 kg heroinë, rreth gjysmë kilogram kokainë dhe 20 mijë euro cash, shirita me hobe precize, rreth 8 kilogramë substanca prerëse, materiale paketimi dhe celularë të ndryshëm.

Të fundit

Ekzekutuan shqiptarin në shtëpinë e barit, jepet dënimi për 4 anglezët

Katër anglezë, autorë të vrasjes së një shqiptari janë dënuar me burgim të përjetshëm. Urim Gjabri, 46-vjeç u gjet i...

Njihuni me kriminelët më të rrezikshëm që ende nuk janë arrestuar

Ata janë disa prej kriminelëve më famëkeq të botës, por për arsye të ndryshme, i kanë shpëtuar drejtësisë prej një kohe shumë të gjatë....

Toka ka një kontinent të fshehtë, ekspertët po përgatisin hartën

Shkencëtarët janë duke eksploruar shtratin e detit pranë brigjeve të Australisë për të zbardhur më në fund misterin e Zealandias, kontinenti i tetë i...

Rama-Manastirliu në Pogradec: Javën tjetër presim doza të tjera vaksinash, do të ulim fashën e vaksinimit për moshat +65 vjeç dhe 60 vjeç me...

Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, kanë ndjekur nga afër vaksinimin e të moshuarve në Pogradec. Manastirliu tha...

“Lulzimi përsërit gënjeshtrat e 2009”/ Balla takim me të rinjtë në Elbasan: Votoni numrin 12-të

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanin, Taulant Balla në një takim iu rikujtoi të rinjve të Elbasanit se nuk duhet të...

Lajme të tjera

Web TV