test

KQZ çon në prokurori 28 kandidatë për deputet, kush janë emrat që pritet të verifikohen nga organi i akuzës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka dërguar në Prokurorinë e Përgjithshme listën me emrat e 28-kandidatëve për deputet që duhet të verifikohen nëse janë subjekte të ligjit të dekriminalizimit ose jo.

Koalicioni ABEOK: Altin Gjeloshaj, Elsa Voka, Daniel Prroj, Ervis Beu dhe Ido Pashaj.

Partia Bindja Demokratike janë dërguar për verifikim: Arsen Belaj dhe Bahri Shabani.

Partia Lëvizja për Ndryshim: Dashamir Tahiri dhe Bahri Shabani.

Partia Lëvizja e Re: Ilmi Kuka.

LSI janë dërguar për verifikim: Arbër Arifaj, Ashim Tafilaku, Elton Ismaili, Ferdinant Aligjoni, Ilir Husi dhe Artur Baku.

Partia Demokratike: Agron Kapllanaj, Gentian Muça, Rezart Tusha dhe Zef Hila.

PSD ka për verifikim: Kleo Muratajn, Tom Doshin dhe Serdar Hoxhën.

PS: Artan Bitri, Halim Dauti dhe Leonard Beqiri.

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV