Zgjedhje 25 Prill

Kolegji Zgjedhor rrëzon PD-në, ja si do të jetë fleta e votimit në 25 Prill

Në 25 Prill shqiptarët do të shprehin vullnetin e tyre në një fletë votimi me numra dhe jo me emra. Kolegji Zgjedhor, që është shkalla e fundit pasi dëgjoi palët, mbrëmjen e sotme vendosi që kandidatët në fletën e...

Fletët e votimit/ Përfaqësuesi i PS, Salianji: Të mbetet në fuqi vendimi i KAS

Përfaqësuesi i PS në KQZ, Eridjan Salianji kërkoi që Kolegji Zgjedhor të lë në fuqi vendimin e KAS për fletën e votimit me numra dhe ky është i duhuri pasi fleta e votimit me emra ka ngarkesë të madhe...

Nis fushata elektorale, ambasada amerikane: Do mbështesim zgjedhjet deri në fund

Ambasada Amerikane në Tiranë me anë të një postimi në faqen zyrtare ka njoftuar se mirëpresin fillimin zyrtar të fushatës dhe do të bëjnë të gjitha përpjekjet për të mbështetur zgjedhjet deri në përfundimin e tyre me sukses. “Sezoni i...

‘U ndjeva shumë mirë kur pashë ekipin tuaj’, presidenti i socialistëve europianë i nis letër Ramës

Presidenti i Partisë Socialiste Europiane, Sergei Stanishev i ka dërguar në letër kryeministrit Edi Rama të cilit i uron fitore në zgjedhjet e 25 Prillit. Stanishev thotë se u ndje i lumtur ku u njoh me ekipin e Ramës...

KQZ çon në prokurori 28 kandidatë për deputet, kush janë emrat që pritet të verifikohen nga organi i akuzës

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka dërguar në Prokurorinë e Përgjithshme listën me emrat e 28-kandidatëve për deputet që duhet të verifikohen nëse janë subjekte të ligjit të dekriminalizimit ose jo. Koalicioni ABEOK: Altin Gjeloshaj, Elsa Voka, Daniel Prroj, Ervis Beu...

“Ne besojmë se do të fitojmë”/ Kjo është kënga e reperit të njohur që do të shoqërojë PS-në në fushatën elektorale

Njëherësh me çeljen e fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit, Partia Socialiste ka publikuar edhe këngën e fushatës. Është pikërisht një këngë e reperit të njohur amerikan, Pitbull, që do të shoqërojë socialistët përgjatë këtij muaji. Bëhet fjalë për këngën...

‘Luli një kukull’, Rama: PS-së i duhet mandati i 3-të, që t’mos i japë shans Metës, Berishës dhe Monikës që ta tërheqin Shqipërinë zvarrë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se PS-ja duhet të fitojë për të mos lënë Shqipërinë në duart e Ilir Metës, Sali Berishës dhe Monika Kryemadhit, pasi sipas tij Luli është një kukull e fjetur në duar e tyre. “E kundërta...

Rama mbyll fjalën: Më të mirë se ne nuk ka, asnjë shans për PD!

Kryeministri Edi Rama e ka mbyllur fjalën e tij në aktivitetin e çeljes së fushatës duke thënë se së bashku me PS-në ka për ta ndryshuar këtë vend. Rama tha se më të mirë se PS nuk ka. “Unë nuk...

Rama: Objektivi ynë, 10 mln turistë në vend, brenda 48 orësh nisim vaksinimin masiv!

Kryeministri Edi Rama tha se objektivi i tij për mandatin e tretë është arritja e 10 milionë turistëve në Shqipëri dhe se me nisjen e vaksinimit masive brenda 48 orësh do të kemi një situatë shumë herë më të...

“Jam e bindur në pjekurinë e popullit për të na votuar “/ Bozo: PS do të eliminojë pandeminë dhe do të shërojë plagët e...

Kandidatja Luljeta Bozo ka deklaruar se në mandatin e 3 PS do ketë mundësi që të arrijmë reforma dhe ndryshime akoma më të mëdha se ato që janë bërë në 3 vjet. Bozo u shpreh se shqiptarët janë të...

Të fundit

Erërat e forta në SHBA marrin “zvarrë” aeroplanin në pistë

Një aeroplan i kompanisë American Airlines është lëvizur nga erërat e forta, që goditën aeroportin ndërkombëtar Dallas Fort Worht...

Bashkimi Europian jep dritën jeshile, ja çfarë pritet të ndodhë në territorin e Serbisë

Këshilli i Bashkimit Evropian (BE) ka dhënë dritën e gjelbër për nënshkrimin e një marrëveshjeje me Serbinë, e cila do të mundësojë vendosjen e...

“Albania” e Europianit/ FSHF zbulon këngën e Kombëtares kuqezi për “Euro2024”

FSFH ka zbuluar përmes një postimi në rrjetet sociale, këngën ‘himn’ për tifozët, që do të shoqërojë kombëtaren kuqezi në Euro2024. “𝑨𝒍𝒃𝒂𝒏𝒊 𝒐’ 𝑨𝒍𝒃𝒂𝒏𝒊, 𝒆𝒅𝒉𝒆...

Pas humbjes së të shoqes, reagon për herë të parë aktori Agron Llakaj (Video)

Artisti i mirënjohur dhe autori i programit të humorit Al Pazar Agron Llakaj humbi pak ditë më parë shoqen e jetës, bashkëshorten e tij...

Rritet kërkesa për kredi/ Bizneset marrin hua për investimet, kryeson turizmi

Turizmi është kthyer një ndër sektorët që ka marrë më tepër hua në banka .Bizneset kanë shtuar investimet në prag të nisjes së sezonit...