Balla në Papër: Qeveria Rama e ka kthyer Shqipërinë në një faktor të rëndësishëm në politikën e Ballkanit Perëndimor

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e zonës së Paprit në Elbasan.

Sa i përket investimeve të bëra në Papër, Balla përmendi ato në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike, në kanalet vaditëse, në kanalizimet e ujërave të zeza dhe progresin e bërë në procesin e legalizimeve.

“Këto janë zgjedhjet më të rëndësishme sepse në 7 vite, Edi Rama dhe Partia Socialiste filluan për herë të parë të ndërtojnë shtet. Një shtet që bazohet mbi ligjin. Deri në 2013 nuk paguhej energjia elektrike. Në një fshat këtu afër një kandidat i Partisë Demokratike u premtonte se nuk keni për të paguar më energji elektrike. A mund të premtojë një parti politike përsëri pas 30 viteve të njëjtën gënjeshtër që përdorte Saliu?”, tha Balla.

Numri dy i PS duke ritheksuar rëndësinë e zgjedhjeve të 25 prillit tha se kryeministri Rama i ka dhënë mundësi Shqipërisë të jetë një faktor i rëndësishëm në politikën e Ballkanit Perëndimor e jo vetëm.

“Ne nuk mund t’ia lemë qeverisjen e vendit një grupi politikanësh fosile prej 30 vitesh. Ndaj ju bëj thirrje në fletën e votimit të 25 prillit, numrin 12, Partinë Socialiste të Shqipërisë. Vetëm PS dhe Edi Rama e kanë Elbasanin në qendër të vëmendjes. Ta bëjmë Elbasanin qendrën e Shqipërisë”, tha Balla në fund të fjalës së tij.


Të fundit

Themeluesi i PD nuk ndalet me akuzat për Bashën: Tur turpi, sillen sikur humbja…

Zenel Hoxha, themelues i degës së parë të PD në Tiranë në 1990 që ka kërkuar që në krye...

Brenda tuneleve të vdekjes së Hamasit, nga ku bëhen kontrabanda e armëve dhe sulmet ndaj Izraelit (Foto)

Në një luftë të pabarabartë për shkak të kapaciteteve të ndryshme të armatimit, militantët palestinezë janë përpjekur të gjejnë mënyra të ndryshme për të...

E rëndë/ 17-vjeçarja vritet me thikë nga një 15-vjeçar, konflikti nisi në rrjetet sociale

Një vajzë 17-vjeçare humbi jetën, pasi u godit me thikë dje në Ivry-sur-Seine, një zonë në jug të Parisit. Raportohet se autor i dyshuar...

“300 euro për person”/ 21-vjeçari nga Bangladeshi arrestohet në Kakavijë

Një 21-vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar nga policia nga afërsi të Kakavijës, pasi u kap se po ndihmonte për kalimin kufitar 7 emigrantë të...

Kryeministri Rama publikon videon: Ja pamjet e terminalit të ri në Korçë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot pamjet nga terminali i ri i autobusëve dhe taksive në Korçë. Teksa ka postuar videon në fjalë, kreu i...

Lajme të tjera

Web TV