Çfarë duhet të kenë parasysh qytetarët që hyjnë në Kosovë, publikohet vendimi për masat kufizuese

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Qeveria e Kosovës ka publikuar vendimin me masat e reja kundër COVID-19, të cilat do të hyjnë në fuqi ditën e nesërme.

Si masë përsëri është vendosur ora policore nga ora 22:00 deri në orën 05:00, ndërsa është vendosur që restorantet të mbyllen për 11 ditë, deri më 18 prill.

Institucionet publike dhe private të arsimit parauniversitar do kalojnë në online nga 12 deri më 18 prill ndërsa ato universitare nga 7 deri më 18 prill.

Të gjithë qytetarët e Kosovës, gjatë hyrjes në Kosovë duhet të paraqesin vërtetimin për test RT-PCR negativ, të bërë më së largu 72 orë para hyrjes në Kosovë.

Të fundit

Çfarë duhet të kenë parasysh qytetarët që hyjnë në Kosovë, publikohet vendimi për masat kufizuese

Qeveria e Kosovës ka publikuar vendimin me masat e reja kundër COVID-19, të cilat do të hyjnë në fuqi...

Nisin punimet në autostradën Tiranë-Durrës, ja si do të devijojë trafiku i makinave për dy javët në vazhdim

Nga dita e mërkurë e datës 7 prill dhe për dy javë, të gjitha automjetet që lëvizin në autostradën Tiranë-Durrës, do të duhet të...

Akuzohet si organizator i vrasjes së Behar Sofias/ Gjykata e Apelit lë në burg Skënder Vathin

Gjykata e Apelit në Tiranë ka lënë në qeli Skënder Vathin, i akuzuar si organizator i vrasjes së Behar Sofias. Sipas “BalkanWeb”, ai kërkoi nga...

Plagoset rëndë një person në vendin e punës, dërgohet me urgjencë drejt spitalit të Korçës

Një person është plagosur rëndë nga mjeti i punës në Korçë. Mësohet se punonjësi ka marrë plagë të rënda në trup dhe është dërguar me...

Kërcënim për sulm në një nga spitalet shqiptare, policia kalon në gjendje gatishmërie

Policia e Kosovës mori sot njoftim për një kërcënim për sulm dhe ka ndërmarrë të gjitha masat parandaluese në spitalet e vendit. Lajmin e konfirmoi...

Lajme të tjera

Web TV