E pazakontë/ Kompania shet ‘robotë seksi’ të klonuar nga partnerët e vdekur të klientëve

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Për shumë njerëz që kanë humbur bashkëshortët e tyre para kohe, kukullat moderne të seksit mund të jenë njëfarë ngushëllimi. Por tashmë kompania e robotëve të seksit Lux Botics ka shkuar edhe një hap më tej, duke ofruar klonime të partnerëve të vdekur me në të teknologjisë së modelimit tre-dimensional.

Pandemia dhe karantinat kanë shtuar kërkesën për objekte të tilla nëpër botë, prandaj dhe Lux Botics ka nisur të ofrojë atë që quan “humanoidë ultra-realistë” për të kënaqur nevojat mishtore të njerëzve të mbetur pa partner.

Modeli kryesor i kompanisë “Adult Companion” e quajtur Stephanie ka dalë në shtije për $6,000 në faqen e tyre të internetit.

Ai përfshin kontroll të të folurit, njohje të fytyrës, sy “hiper-realistë” madje dhe me opsionin e mbjelljes së flokëve të vërtetë, si dhe kapacitete të kufizuara të inteligjencës artificiale.

Kompania ofron më tej një model 3D të detajuar sipas tipareve të të dashurve që kanë ndërruar jetë, duke u mbështetur në fotot e individit.

Veshja e modelit bazohet në dizajnin 3D te fytyres dhe trupit, me skeletin e robotit. Më pas robotit i instalohen buzët, thonjtë, vetullat dhe tipare të tjera të zgjedhura nga klienti.

“Ne mund t’i bëjmë robotët të flasin por ende nuk i kemi bërë të ecin vetë,” thotë themeluesi i Lux Botics, Bjorn. “Shpresojmë që të arrijmë këtë në të ardhmen e afërt. Tashmë mund të bëjmë një pjesë të madhe të trupit të lëvizë në mënyrë natyrale njerëzore”.

Të fundit

Italia do të lehtësojë masat antiCovid

Italia do të fillojë me lehtësimin e kufizimeve anti-COVID duke filluar nga 26 prilli, ka paralajmëruar kryeministri italian, Mario...

A janë reale shifrat dhe pse kanë pësuar ulje? Përgjigjet mjeku Alimehmeti

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinimit masiv, ku tha se ditët e fundit kemi një rënie të shifrave, pasi sipas tij...

“S’po kuptoj kush është lideri në opozitë”/ Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik

Kryeministri Edi Rama pas Lulzim Bashës ka refuzuar edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik. Rama madje ironizoi se këto kohë po...

Basha kopjon Ramën, poston video nga makina: Do të jem kryeministër i…

Mesazhet ndaj qytetarëve nga makina apo telefonatat me kandidatët janë një rutinë e kryeministrit Edi Rama, por që së fundi është kopjuar nga kreu...

“Do i pres dorën atij që vjedh vota”/ Rama për deklaratën e Metës: Ky nivel komunikimi kërkon psikiatër!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot në mbrëmje deklaratave të forta që ka bërë Ilir Meta lidhur me zgjedhjet e ardhshme të 25...

Lajme të tjera

Web TV