83-vjeçari vret gruan, djalin me aftësi të kufizuara, pronarët e shtëpisë dhe më pas qëllon veten

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Itali, ku një 83-vjeçar ka vrarë tre persona.

Mediat italiane bëjnë me dije se 83-vjeçari ka qëlluar për vdekje gruan, djalin e tij dhe dy të moshuar, pronarët e shtëpisë.

Viktimat janë gruaja e tij 79-vjeçare, djali i tij me aftësi të kufizuara 51 vjeç, Rosaria Valovatto dhe pronarët e shtëpisë Osvaldo Dighera, 74 vjeç dhe gruaja e tij Liliana Heidempergher, 70 vjeç.

Ka qenë vajza e pronarëve të shtëpisë ajo që ka dëgjuar të shtënat dhe më pas ka telefonuar prindërit, me të cilët nuk arriti të kontaktonte. Më pas ajo telefonoi policinë.

83-vjeçari kur pa policinë që mbërriti në vendngjarje ka qëlluar edhe veten dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Autoritetet italiane po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.


Të fundit

U arratis në Shqipëri/ Autoritetet turke vazhdojnë përpjekjet intensive për kapjen bosit të kriptomodhës

Autoritetet turke kanë vazhduar operacionet intensive për kapjen e bosit të kriptomonedhës turke “Thodex”që dyshohet se fshihet prej dy...

Rama publikon videon, ja si po transformohet Piramida në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga punimet te Piramida. "Vijon puna për qendrën më të madhe të teknologjisë digjitale në rajon, e cila do...

Dy vite nga vdekja e ushtarakëve shqiptarë në Letoni, rreshteri i mbijetuar mesazh prekës

Bëhen plot 2 vjet nga ngjarja tragjike, që i mori jetën dy ushtarakëve shqiptar me shërbim në bazën e NATO-së në Letoni. Nëntetarja, Zarife...

U ekzekutua nga burri me kallashnikov, kjo është Liljana Buzo e cila la pas 3 fëmijë

Kjo është Liljana Buzo 54-vjeç, e cila mbeti viktimë e plumbave që u gjuajtën në drejtim të saj nga bashkëshorti, Koço Buzo. E ndjera...

Ky është 58-vjeçari Koço Buzo i cili ekzekutoi gruan dhe plagosi dy të tjerë

Ky që shihni në këtë foto është 58-vjeçari Koço Buzo autori i cili vrau gruan e tij në Elbasan. Ai e ka ekzekutuar bashkëshorten me...

Lajme të tjera

Web TV