Reshje dhe ulje e ndjeshme temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Moti mbetet i paqëndrueshëm me reshje shiu kryesisht të dobëta, ndërsa dëbora kufizohet në terrenet malore mbi 1000m lartësi. Pasditja dhe mbrëmja lokalizojnë reshjet në veri dhe zonat kufitare lindore ku dëbora zbret në 800 m nga niveli i detit.

Temperaturat e ajrit ulen me 2-3 gradë në të dy vlerat ditore duke luhatur vlerat minimale/maksimale nga 2 në 14 gradë Celsius.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në territor nga drejtimi verior, por era bëhet deri e fortë në brigjet detare jugore ku dallgëzimi ngjitet në 4-5 ballë.


Të fundit

Video-mesazhi i ambasadorit Soreca: Europa një histori e fillimeve të reja, t’i japim fund betejës me pandeminë

Në Ditën e Europës, ambasadori i BE, Luigi Soreca është ndalur te pandemia e COVID dhe domosdoshmëria për t'i...

Bebe Rexha rrëfen konfliktin që ekziston midis Dua Lipës dhe Rita Orës

Bebe Rexha ka ndarë detaje rreth konfliktit midis Rita Orës dhe Dua Lipës, i cili ka bërë që mos t’i shohim të treja në...

E mitura shqiptare rrëmbehet nga ish i dashuri i saj, policia jep detajet

Një e mitur nga Prishtina është marrë me dhunë nga ish-i dashuri i saj. Policia e Kosovës njofton se rasti ka ndodhur mbrëmjen e...

Xhaçka uron Ditën e Europës: Kemi vullnetin politik për të mundësuar integrimin në BE

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka uruar Ditën e Europës, duke shprehur besimin se e ardhmja e Shqipërisë dhe rajonit do të jetë në...

Manastirliu publikon fotot: Pediatria e re e Tiranës drejt përfundimit

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar disa foto nga Pediatria e re e Tiranës, që do të jetë së shpejti një spital modern...

Lajme të tjera

Web TV