“S’po kuptoj kush është lideri në opozitë”/ Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama pas Lulzim Bashës ka refuzuar edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik. Rama madje ironizoi se këto kohë po i vijnë shumë ftesa për debat aq sa nuk po kupton më se kush është lideri i opozitës.

“Kam shumë ftesa për të dalë dhe duke qenë se nuk kuptoj se cili nga këta është ai që flet në emër të të gjithë këtyre s’kam pse t’u përgjigjem ftesa. Ilir Meta i bën ftesë edhe Damian Gjiknurit për t’u përballur në një studio në Vlorë. Presidenti i Republikës, i bën ftesë Damian Gjiknurit. Nuk ka kohë për të humbur”, tha Rama në Vizion Plus.

Teksa ka vijuar ta cilësoi kryedemokratin si lider pa karakter dhe të dobët, Rama kishte tjetër mendim për Sali Berishën për të cilin tha se është lider me karakter, por i mbrapshtë. Ai tha se nuk do të negocionte kurrë me Berishën pas me të politika është e patejkalueshme.

” Besoj që metafora e kukullës shpjegon më së miri natyrën e lidershipit të Bashës. I dobët, pakarakter dhe tërësisht të adapotueshëm sipas programit të kurdisjes. Ky është definicioni i karakterit të lidershipit. Nuk ka lider pa karakter, mund ta kenë të mbrapshtë, si Berisha, por ai është lider. Lider pa karakter do të thotë që nuk merr do t vendime, nuk mban dot fjalën dhe nuk ka fuqi të mundë gjumin, që nuk udhëheq, por udhëhiqet. Me Saliun politika është e patejkalueshme”, tha Rama.


Të fundit

Vrasja që tronditi Vlorën/ Anila Hoxha zbulon pistat e hetimit: Viktima dyshohet se…

Gazetarja e njohur e kronikës, Anila Hoxha e ftuar në emisionin “Top Talk” shprehet se atentati i ndodhur një...

Rama publikon videon nga Rrogozhina: Deri para 7 vitesh s’kishte ujë për tokë ndërsa sot janë 400 hektarë të kultivuara me perime

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video nga fshati Lekaj në Rrogozhinë, ku tregon ndryshimin që ka sjellë investimi në kanalet vaditëse për zonën...

Bëjnë gjashtë orë stërvitje në ditë dhe ndajnë të njëjtin partner

Anna dhe Lucy DeCinque njihen gjerësisht si “binjaket më identike në botë”. Motrat 35-vjeçare ndajnë gjithçka, nga i dashuri i tyre 37-vjeçar Ben Byrne,...

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa persona u infektuan me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për...

‘’Jam si zot’’, ja kush ishte agresori i sulmit me 9 të vdekur në shkollë

Mediat ruse kanë zbuluar se kush ishte agresori i sulmit me armë në shkollën në Kazan ku 9 persona ngelën të vdekur. Autori është...

Lajme të tjera

Web TV