E rëndë/ Punonjësja e spitalit vret 4 pacientë, plagos rëndë një tjetër

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një seri vrasjesh në një klinikë spitalore në afërsi të Berlinit, me shkaqe ende misterioze, kanë tronditur opinionin publik gjerman. Ngjarja ka ndodhur në klinikën Oberlin të Potsdam, e specializuar në ortopedi.

Një grua 51-vjeçare, e punësuar në klinikë, u arrestua nga forcat e rendit, pasi mendohet se ka vrarë 4 persona, ndërkohë që një e pestë ndodhet në gjendje të rëndë.

Personat, pacientë të strukturës dhe me dizabilitete të ndryshme, mendohet se janë sulmuar me një mjet prerës, me shumë mundësi një thikë.

Autorja e krimit ende pa motiv i ka telefonuar bashkëshortit pas masakrës, dhe është ky ai që ka marrë në telefon autoritetet.


Të fundit

“Shkrirja e degës 4”/ Kryetari Goxhaj ‘ngrin buzëqeshjen’ e dhëndrit dhe simpatizantëve të Berishës: Lajme “fake”, jemi të bashkuar

Kryetari i degës 4 të Partisë Demokratike në Tiranë, Ervin Goxhaj ka reaguar pas lajmeve se kjo degë ishte...

Panik në Kinë, shembet rrota panoramike e çelikut, e ngjashme me London Eye (Video)

Banorët e qytetit Fuzhou në Kinë kanë përjetuar disa momente paniku pasi një rrotë panoramike, e ngjashme me “London Eye” që po ndërtohej pranë...

“Erdhi edhe kjo ditë”, SHBA- heq vizat për Kroacinë

Nga 23 tetori, qytetarët kroatë mund të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara pa viza, njoftoi Ambasada amerikane në Zagreb. “Erdhi edhe kjo ditë. Urime Kroaci...

Për herë të parë pa Ronaldo-Messi/ El Clasico kryefjala e kampionatit spanjoll, Barça sfidon Realin me “Camp Nou-n” plot

Magjia e El Clasico do të marrë sërish vëmendjen e gjithë botës. Pas një sezoni të dëshpëruar me tifozët që i munguan futbollit, në...

“Do të q* r***, ikni…”! Momenti kur familjarët e Demir Backës, përplasen me policinë (Video)

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Fier, ku Demir Backa, 57 vjeç u ekzekutua me breshëri plumbash. Pasi familjarët kanë marrë...

Lajme të tjera

Web TV