Lehtësim masash anti-Covid/ Greqia rihap nesër baret dhe restorantet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pas 6 muajve, në ditën e parë pas Pashkës, pra nesër Greqia do të rihapë lokalet dhe restorantet duke hedhur hapin e parë drejt çeljes së sezonit turistik edhe pse në 14 Maj do të hapet zyrtarisht.

Por sigurisht që hapja do të bëhet me kushte specifike dhe të forta për bizneset që duhet të respektojnë masat anti-COVID sipas protokolleve që parashikojnë dezinfektimin, distancën, mbajtjen e maskës për punonjësit, etj.

Të hënën e Pashkëve, orët e lëvizjes së qytetarëve zgjaten me 60 minuta, pasi ora e ndalimit do të fillojë në orën 23:00 nga 22:00 e mbrëmjes, që ishte e vlefshme deri të dielën e Pashkëve.


Të fundit

“Shefqet Ndroqit” i shtohet një tjetër laborator/ Manastirliu: Zgjerohet gama e analizave falas për pacientët

Pas QSUT, një tjetër laborator modern i është shtuar rrjetit të laboratorëve publikë me standarde ndërkombëtare, në Spitalin Universitar...

I ngacmoi gruan, fqinji godet me thikë 57-vjeçarin në Vlorë

Zbardhen detaje nga plagosja me thikë në Vlorë. Raportohet se sherri mes dy fqinjëve erdhi pas përplasjes për gruan e njërit prej tyre. Shtetasi P.S.,...

Ministrja Kushi: Ka nisur puna për hartimin e Strategjisë Kombëtare të Rinisë

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi, ishte e pranishme sot në konferencën për rininë e organizuar nga Fondacioni “Qemal Stafa” dhe Fondacioni...

Sherr me thika në Vlorë, plagoset 57-vjeçari, kapet autori i dyshuar

Një sherr me thika ka ndodhur sot paradite në Vlorë, ku ka mbetur i plagosur një person. Sipas policisë, ngjarja ndodhi rreth orës 11:00,...

Alkool e drogë/ Arrestohet shoferi që nuk iu bind policisë, aksidentoi dhe një automjet

Një 35-vjeçar është arrestuar në Tiranë, i cili ka rrezikuar jetën e qytetarëve në rrugë për shkak të gjendjes së tij të dehur në...

Lajme të tjera

Web TV