Blendi Fevziu: Basha të marrë vendim një herë në jetë! Nëse nuk njeh zgjedhjet…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gazetari Blendi Fevziu ka folur për humbjen e opozitës në zgjedhje dhe veprimet që do të ndërmarrë kreu i PD, Lulzim Basha.

Fevziu tha në emisionin “Të Paekspozuarit” se Basha duhet të vendosë a do t’i njohë apo jo zgjedhjet dhe deklaroi se nëse opozita nuk njeh zgjedhjet, nuk mund të hyjë në parlament, sepse këto janë dy gjëra kontradiktore.

“Ka një kontraditë, sepse Basha deklaroi se vullneti i zgjedhësve është në kuti. Por nëse PD e vërteton do të jetë e rëndësishme për vendin. Nëse është e vërtetë, shpresoj që Basha të hyjë në betejë për të zbardhur manipulimin e votës dhe jo në betejë për të shmangur debatin e brendshëm për të fituar kohë.

Nëse Basha nuk jep dorëheqjen, atë nuk e mund dot kush në PD. As Sali Berisha nuk e mund dot Lulzim Bashën në PD. Ideja që mund të bëhet betejë me Bashën, është e pamundur. Mendoj se është çështje e vullnetit të tij personal.

Basha duhet të sqarojë përfundimisht, i njeh apo jo zgjedhjet. Nëse nuk i njeh zgjedhjet, duhet të faktojë përse dhe duhet të ndjekë një rrugë që nuk është më institucionale. Nuk mund të jesh edhe në parlament edhe jashtë. Edhe në sistem edhe jashtë sistemit.

Mendoj që Lulzim Basha ka përgjegjësinë të marrë një vendim, një herë në jetë. Duhe të thotë i njeh apo jo zgjedhjet”, deklaroi Fevziu.


Të fundit

Dhimbje pa fund/ Publikohen foto të reja, nëna përcjell të bijën që ja vranë grabitësit

“The Guardian” ka publikuar pamje të tjera nga varrimi i 20-vjeçares Carolina Crouch, e cila u vra gjatë një...

Skena të dhunshme në aeroport, ka persona të plagosur rëndë, arrestohen 17 persona (VIDEO)

Skena të dhunshme shpërthyen në zonën pas ajrit të sigurisë në Aeroportin Luton në Londër ku u plagosën 3 persona dhe u arrestuan 17...

Me gishtin e mesit në sfond, Stresi nuk përmbahet ndaj Serbisë: Vuçiç, ti na u ktheve me armë

Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku reagon gjithmonë për çështje që e shqetësojnë. Së...

Hamasi godet me raketa pranë Ambasadës shqiptare në Tel Aviv

Njëra prej dhjetra raketave që Hamas ka lëshuar nga Rripi i Gazës në drejtim të Tel Avivit ka goditur një zonë të banuar pranë...

VIDEO/ Publikohen pamjet e reja 3D, ja si banda greko-shqiptare ekzekutoi mizorisht 20-vjeçaren

Mediat greke kanë publikuar pamje të reja 3D që ilustrojnë vrasjen e 20-vjeçares Carolina në banesën e saj nga banda greko-shqiptare. Emisioni “Dritë në...

Lajme të tjera

Web TV