Frrok Çupi: Mos largimi i Bashës nga PD jo komunizëm, por primitivizëm

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Analisti, Frrok Çupi në një intervistë në “Breaking” me ironi ka thënë se në Shqipëri duhet të bëhen zgjedhje deri në momentin që të fitojë opozita, por problemi sipas tij është fakti se ata nuk dinë të menaxhojnë as humbjen dhe as fitoren.

Fakti që opozita nuk pranon humbjen për analistin Frrok Çupi është jo komunizëm, por primitivizëm.

Frrok Çupi: Të menaxhosh humbjen është vlerë se grupimet që nuk menaxhojnë dot humbjen jepi fitore sa të duan, por as këtë nuk dinë ta menaxhojnë. Në një diskutim që kam pasur me ambasadoren amerikane Yuri Kim i kam thënë se këtu duhet një ligj që humbësi të pranojë. Është një absurd që e luajnë këta.

Këta thonë ta djegin vendin se nuk fitova unë. Nuk lëviz kreu i PD sepse kam dëgjuar kam marrë vesh se mi paskan vjedhur zgjedhjet. Kjo është jo komunizëm, por primitivizëm, këto janë kodet e hamurabit. Në këtë vend fitoi shumica normale. Po lëmë prapa inatet, urrejtjet, komunizmin.

Të fundit

Myrto Uzuni largohet nga fusha i lënduar, lajm i keq për Sylvinhon

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni u dëmtua në ndeshjen Granada-Betis, që po luhet në këto momente dhe u...

Ervin Karamuço “zbërthen” arsyen e fortë: Ja pse Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës

Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës sepse i trembet bandave të Aldo Bares. Kështu deklaroi eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço, mbrëmjen e sotme...

Genoa mposht me “poker” Romën dhe zhyt në krizë verdhekuqtë

Genoa bën “poker” dhe shkatërron Romën në takimin e javës së gjashtë të Serie A. Vendasit dominuan të gjithë takimin,ndërsa zhbllokuan sfidën në minutën e...

Hoxha zbardh vrasjen/ Si Artan Tafani ekzekutoi ish-pjesëtarin e grupit të Aldo Bares

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur një nga vrasjet, ku ka marrë pjesë Artan alias Marjus Tafani, i penduari i drejtësisë që zbardhi disa ngjarje...

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas rrëfimeve të Artan Tafanit.  I ftuar...

Lajme të tjera

Web TV