Tragjike/ Adoleshenti masakron me thikë mësuesin dhe tre fëmijët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 18-vjeçar vrau sot tre fëmijë dhe një mësues me thikë në një institucion arsimor në Saudades, në shtetin brazilian Santa Catarina.

18-vjeçari goditi me thikë edhe trupin e tij dhe u dërgua në një gjendje të rëndë në një spital pas krimit.

Guvernatorja e shtetit, Daniela Reinehr, tha se do të jetë zi zyrtare tre-ditore.

“Shpreh trishtim të thellë dhe ofroj solidaritetin tim. Vendosa që Qeveria duhet t’u japë të gjithë mbështetjen e nevojshme familjeve”, shkroi ajo në një rrjet social.

Kryebashkiaku i qytetit Maciel Schneider tha se të gjitha klasat e mësimit u anuluan këtë javë.

“Është një moment shumë i trishtuar në qytetin tonë të vogël. Ne vendosëm të dekretojmë zinë zyrtare, anulojmë të gjitha klasat këtë javë. Ne vendosim ekipet tona shëndetësore (në dispozicion), psikologët po shoqërojnë familjet”, tha ai.


Të fundit

Po çonte bashkëshorten në provim/ Kush është 35-vjeçari që humbi jetën në aksidentin në Kukës

Fitor Ollomani, drejtor i zyrës Arsimore në Kukës, është 35-vjeçari, i cili ka humbur jetën në aksidentin tragjik mëngjesin...

Pamje të rënda/ I burgosuri dhunon brutalisht gardianen e burgut (Video)

Një gardiane burgu femër, në Los Angeles County, është sulmuar brutalisht nga një i burgosur, i cili, i kërkoi asaj leje për të dalë...

Media në zi! Ndahet nga jeta gazetarja e njohur (Foto)

Një prej emrave të njohur të gazetarisë shqiptare, Dashuri Murati është ndarë nga jeta ditën e djeshme, si pasojë e një sëmundje të rëndë. Dashuri...

Vrau gruan në sy të djalit sapo doli nga gjykata, jepet vendimi për burrin ish-polic

Gjykata e Elbasanit vendosi “arrest me burg” për 58-vjeçarin Koço Buzo, i cili dy ditë më parë ekzekutoi bashkëshorten e tij, Liljana Buzo. Krimi i...

“Më vuri thikën në…”/ Shkon të tërheqë para në bankomat, i riu kërcënon gruan: Lekët ose të vrava

Një grua ka denoncuar në policinë e Sarandës një person duke deklaruar se e ka kërcënuar me jetë për t’i marrë paratë. Ngjarja ka...

Lajme të tjera

Web TV