Shfrytëzoi për prostitucion 15-vjeçaren, në pranga i shpalluri në kërkim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një i shpallur në kërkim për prostitucion është arrestuar ditën e sotme.

Bëhet fjalë për Enea Sinanin, 32 vjeç të cilin Gjykata e Apelit Tiranë, e ka dënuar me 7 vjet burg, për veprën penale “Shfrytëzimi i prostitucionit”.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Tiranë bënë kapjen e personit të shpallur në kërkim Enea Sinani., 32 vjeç, sepse Gjykata e Apelit Tiranë, e ka dënuar me 7 vjet burg, për veprën penale “Shfrytëzimi i prostitucionit”, thotë policia.

Ngjarja ka ndodhur disa vite më parë. Dyshohet se dy persona dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe një person tjetër S.K, 25 vjeç, kanë trafikuar dhe shfrytëzuar me qëllime përfitimi (prostitucion), një vajzë 15 vjeçare me iniciale M.L, në zonën ndërmjet Tiranës dhe Elbasanit.


Të fundit

Shoqëria Integrated Energy dhe studentët e Universitetit Polis pastrojnë zonën e Prushit, në ditën Ndërkombëtare të Mjedisit

Shoqëria “Integrated Energy” (IEBV) në bashkëpunim me studentët e departamentit të Mjedisit në universitetin “Polis” në ditën Ndërkombëtare të...

Bënte kërdinë me vjedhje në Europë, Policia arreston ‘skifterin’ nga Laçi

Një 30-vjeçar në Kurbin është arrestuar nga policia e Lezhës, nën akuzën e vjedhjeve të ndryshme në disa shtete të Bashkimit Europian. ‘Finalizohet operacioni policor...

Rama për Bild: BE nuk mbajti premtimin

Kryeministri Edi Rama në një intervistë ekskluzive për gjermanen, “Bild”, ka adresuar akuza ndaj udhëheqësve europian . Rama thekson se bllokimi i procedurave për...

Pa test Covid-i apo dokument tjetër/ Shqipëria hap kufijtë për turistët në mbarë botën

Ministria e Jashtme njofton të gjithë qytetarët shqiptarë e të huaj se kufijtë e Shqipërisë do të jenë plotësisht të hapur për të pritur...

Manastirliu ndjek punimet në spitalin e Shkodrës, zotohet për përmirësimin e shërbimit ndaj qytetarëve

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka inspektuar fillimin e punimeve në spitalin rajonal Shkodër, për rikonstruksionin e bllokut operator. “Jam këtu në...

Lajme të tjera

Web TV