Grabiti tre kazino me pistoletë lodër/ Kush është 44-vjeçari që kërcënoi me thikë një grua në bankomat  

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Personi në foto është Jorgo (Leonard) Kumaraku, i cili përfundoi në prangat e Policisë së Sarandës pas tentativës për vjedhje me dhunë të një punonjëse agjencie sigurimesh, pranë një bankomati.

44-vjeçari me banim në fshatin Livadhja të Sarandës është një emër i njohur për drejtësinë, pasi ka precedentë të shumëfishtë penalë.

Konkretisht, në vitin 2007 ka grabitur dhe ka kërcënuar me armë lodër punonjësen e kazino “Perla” në Sarandë, ngjarje për të cilën u dënua me 5 vjet burg.

Në vitin 2008 iu gjet një celular në qeli, për të cilin dha një deklaratë të rreme ku pretendonte se e kishte futur në qeli një polic i paraburgimit në Sarandë, raporton Panorama. Efektivi u arrestua, por më pas u la i lirë pasi u zbulua gënjeshtra e Kumarakut, që u dënua me 6 muaj burg.

Në shtator 2013 përmes një pistolete lodër dhunoi dhe grabiti punonjësen e kazino “Admiral” në Sarandë. Një ditë pas ngjarjes së Sarandës, ai dhunoi dhe grabiti me pistoletë lodër punonjësen e një kazinoje tek Ura e Lumit në Gjirokastër.

Kumaraku është përdorues narkotikësh dhe është dënuar për “trafik narkotikësh” në Greqi.


Të fundit

Kush është boksieri që u ekzekutua me breshëri kallashnikovi në Greqi

Boksieri Tassos Berdesis ishte viktimë e vrasjes mafioze që ndodhi të hënën në mëngjes në Vari , konkretisht në...

Xheloz për ish-gruan/ Qëllon me thikë një 24-vjeçar në Fier, arrestohet i riu në Fier

Një 24-vjeçar ka mbetur i plagosur pas një sherri me thika në fshatin Levan në Fier. Arbër Rasho 25-vjeçar ka qëlluar me thikë 24-vjeçarin,...

Gjyqtarja Enkeleda Kapedani mohon videot e saj në Tik Tok: Nuk jam unë! Pamjet janë të inskenuara

Kryetarja e Gjykatës së Elbasanit Enkeleda Kapedani, magjistratja që shfaqet në rrjetin social Tik Tok duke bërë paradë në zyrë, me lëvizje seksi dhe...

Sot nis kolaudimi i mjeteve, DPSHTRR: Ja cilat janë kategoritë e para

Pas pezullimit prej disa muajsh DPSHTRR ka njoftuar se ka nisur prej ditës së sotme shërbimi i kontrollit teknik të mjeteve. Njoftim për rinisjen e...

Rama nis javën me pamjen e ujësjellësve bujqësorë në zonën e Lushnjes dhe Divjakës

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me pamjen e ujësjellësve bujqësorë në zonën e Lushnjes dhe Divjakës. Me muzikën e valles “Baresha”...

Lajme të tjera

Web TV