Hamasi godet me raketa pranë Ambasadës shqiptare në Tel Aviv

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Njëra prej dhjetra raketave që Hamas ka lëshuar nga Rripi i Gazës në drejtim të Tel Avivit ka goditur një zonë të banuar pranë selisë së Ambasadës shqiptare.

Selia diplomatike e Shqipërisë ndodhet në zonën Ramat Gan në veri të Tel Avivit. Nga sulmi me raketa në mbrëmjen e së premtes ka gjetur vdekjen një izraelit, ndërkohë që disa persona të tjerë janë plagosur.

“Sulm me raketë në Ramat Gan pranë Ambasadës shqiptare. Shumë të shqetësuar nga sulmet pa dallim të Hamas mbi Izraelin. Civilët e të dyja palëve duhet të mbrohen dhe kjo situatë duhet të marrë fund sa më parë”, thuhet në reagimin e Ambasadës shqiptare në Izrael.

Në të njëjtën zonë ndodhen edhe selitë e disa ambasadave të tjera ndërkombëtare, mes të cilave edhe ajo austriake, që gjithashtu ka reaguar.


Të fundit

Sherr me thika në Vlorë, plagoset 57-vjeçari, kapet autori i dyshuar

Një sherr me thika ka ndodhur sot paradite në Vlorë, ku ka mbetur i plagosur një person. Sipas policisë,...

Alkool e drogë/ Arrestohet shoferi që nuk iu bind policisë, aksidentoi dhe një automjet

Një 35-vjeçar është arrestuar në Tiranë, i cili ka rrezikuar jetën e qytetarëve në rrugë për shkak të gjendjes së tij të dehur në...

Vendimi për negociatat, Balla në Kuvend: I kemi përmbushur të gjitha pritshmëritë e familjes europiane

Kryetari i Grupit Parlamentar Partisë Socialiste, Taulant Balla, në fjalën e tij në Kuvend e vuri theksin te vendimi i Këshillit të Çështjeve të...

Britney Spears për më shumë se 13 vite në gjyq me të atin: Dua të më kthehet jeta ime

Ylli i pop-it Britney Spears ka sulmuar konservatorizmin “abuziv” që ka kontrolluar jetën e saj për gati 13 vjet në një seancë gjyqësore. Spears teksa...

Kaos me kompletimin e fazës së 1/8-ave, ja si ndahen të 3-at më të mira

Ky Europian, i cili përveç dy të parave (vendi i parë dhe i dytë) të çdo grupi që avancon më tej, menjëherë dërgon edhe...

Lajme të tjera

Web TV