Tornado e fuqishme godet shtetin/ Erërat marrin gjithçka që u del përpara, ka viktima

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Të paktën një person ka humbur jetën dhe mbi 60 të tjerë janë lënduar, pasi dy tornado të ndryshme sot kanë goditur Kinën, ka bërë të ditur agjencia e lajmeve Sinhua.

Në Wuhan, provincën qendrore Hubei, janë zhdukur gjashtë persona e 41 tjerë janë shtruar në spital – pasi  tornadoja goditi lagjen Caidian.

Tornadot kanë shkaktuar shkulje pemësh dhe shembur shtëpiza të vogla.

Një tornado tjetër goditi qytetin Sudzou në provincën Diangsu në lindje të Kinës, duke i marrë jetën një personi dhe lënduar 21 tjerë – ku dy prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Erërat dëmtuan edhe shtyllat që bëjnë shpërndarjen e energjisë elektrike.

Të fundit

Ja kush është i ekzekutuari me mbi 15 plumba në Skelë të Vlorës

Fjala.al ka siguruar foton e të ekzekutuarit me breshëri kallashnikovi mbrëmjen e sotme në Skelë të Vlorës. Delon Troqe 35...

E pabesueshme, qentë arrijnë që të zbulojnë koronavirusin më mirë sesa testimet

Qentë janë në gjendje të zbulojnë Covid-19 tek njerëzit, tregoi një studim i ri, duke hapur rrugën për përdorimin më të gjerë të qenve...

Gjendet një makinë e djegur në Vlorë, dyshohet se u përket autorëve që ekzekutuan 35-vjeçarin

Një makinë është gjetur e djegur në Vlorë, në Sherishtë, pas ekzekutimit të një Delon Troqes. Dyshohet se makina e djegur u përket dy...

Plas arma në Vlorë, vritet një person (Emri+Foto)

Breshëri të shtëna me armë zjarri janë shënuar në një servis mbas pallatit te sportit të Vlorës, ku paraprakisht dyshohet se është vrarë shtetasi...

Pamje tronditëse/ Policia rrahu një qytetar derisa i mori jetën, familjes i tha se vdiq në aksident rrugor

SHBA: Policia rrahu një burrë për vdekje dhe i tha familjes së tij se ai vdiq në një aksident automobilistik. Incidenti shton listën e...

Lajme të tjera

Web TV