Gjykata e dënoi me burg, burri vret veten në sy të tyre

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. Një burrë ka vrarë veten disa momente pasi u shpall fajtor nga një gjykatë në North Dakota.

Mediat e huaja shkruajnë se burri theri veten me thikë brenda gjykatës federale në Fargo, para gjykatësit e anëtarëve të jurisë.

“Ai krijoi një objekt të mprehtë dhe i dha fund jetës”, thuhet në një deklaratë.

Juria, e kishte shpallur fajtor burrin, mbi të cilin rëndonin disa akuza.

“Ai u kthye dhe në atë moment po shihja diçka në pjesën e brendshme të qafës së tij. Ishte tepër vonë, preu fytin me një objekt të mprehtë”, u shpreh një dëshmitar.

Ndërkaq, raportohet se FBI është angazhuar për të hetuar vdekjen e burrit.


Të fundit

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat/ Ulje e rasteve të reja, ja sa viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të...

E përdhunuan për 5 muaj, zbardhet dëshmia rrëqethëse e 15-vjeçares në Mirditë: Vetëm frika e publikimit të…

Historia shokuese e përdhunimit dhe abuzimit seksual në mënyrë të përsëritur përmes shantazhit të një 15 vjeçareje nga Mirdita ka tronditur jo pak shoqërinë...

Çfarë deklaronte Agron Shehaj para se të bëhej rivali Bashës për kreun e PD?

Politikani dhe biznesmeni Agron Shehaj shpalli kandidaturën për postin e kryetarit të Partisë Demokratike. Pak orë para mbylljes së afatit zyrtar të pranimit të...

Gjermania “ultimatum” Holandës e Francës: E duam tani liberalizimin e vizave për Kosovën

Në Bundestagun gjerman, u rikthye çështja e liberalizimit të vizave me Kosovën. Renata Alt, nga Partia Liberale, FDP, kujtoi se kredibiliteti i BE-së në Ballkan...

Familja Berisha u shpall ‘non grata’ nga SHBA, reagon për herë të parë Armina Mevlani

Partnerja e Shkëlzen Berishës, Armina Mevlani ka reaguar për herë të parë pasi familja e të dashurit të saj u shpall "non grata" nga...

Lajme të tjera

Web TV