Berisha “non grata” nga SHBA, Balla përshëndet vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vjen reagimi i parë nga Partia Socialiste pas vendimit të DASH për të shpallur “non grata” Sali Berishën.

Reagimi i Taulant Ballës:

PËRSHËNDES VENDIMIN E SHTETEVE TË BASHKURA TË AMERIKËS🇦🇱🤝🇺🇸 NDAJ SALI BERISHËS:
“Aktet e korruptuara të ish-Presidentit të Shqipërisë Sali Berisha kanë minuar demokracinë në Shqipëri. Po e shpall Berishën dhe anëtarët e afërt të familjes së tij si të papranueshëm për të hyrë në Shtetet e Bashkuara.
Ne mbetemi #tëbashkuarkundërkorrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri.”
Sekretari i Shtetit
Antony Blinken


Të fundit

I vetmi që i mbijetoi rrëzimit të teleferikut në Itali, 5-vjeçarin e shpëtoi përqafimi i të atit

Një djalë pesëvjeçar ka pyetur “ku është mami im” pasi prindërit e tij, vëllai më i vogël dhe stërgjyshërit...

Bëri simbolin e shqiponjës në “Eurovision”, serbët sulmojnë Gjon Muharremajn

Gjon Muharremaj, i njohur me emrin e artit Gjon’s Tears, përfaqësonte Zvicrën në këtë edicion të “Eurovision”, ku arriti që të zinte vendin e...

Çmenduri në Durrës/ 44 vjeçari lëvizte me kallashnikov poshtë xhupit nëpër qytet, arrestohet nga policia (Emri)

Një 44 vjeçar është arrestuar nga policia në qytetin e Durrësit pasi lëvizte i armatosur me kallashnikov. Bëhet me dije se Alban Ramadani e mbante...

“Ruhuni nga Covid dhe nga virozat, vaksinohuni”/ Tritan Kalo: Jemi në kilometrat e fundit të daljes nga tuneli

Doktori i njohur Tritan Kalo përmes një mesazhi në rrjetet sociale shprehet se jemi pranë mposhtjes së Covid në Shqipëri. “Të gjithë së bashku me...

I dënuar më parë në Itali, Gjykata e Elbasanit dënon me 5 vite burg pjesëtari i një grupi kriminal

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan ka pranuar kërkesën e Prokurorisë Elbasan duke deklaruar fajtor dhe duke e dënuar me 5 vite Elton Kilën, i...

Lajme të tjera

Web TV