E shpalli non-grata, Berisha hedh në gjyq Shtetet e Bashkuara të Amerikës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sali Berisha hedh në gjyq Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Jam këtu për t’ju infiormojuaj për një vendim të pazakontë por të rëndësishëm. Dje Sekretari i Shtetit në mënyrën më shpifëse vlerëisme të gënjeshtërta për personalitetin tim. Dua të theksoj se që kur kam filluar jetën politike, që kur kam prekur rrogën e parë në borderotë e shtetit, dhe gjeri ditën e djeshme nuk ka njeri në Shqipëri apo në botë që mund të thotë që unë kam qenë i implikuar në një afere të zakonshme korruptive. Kam udhëzuar avokatin tim që të ngrejë ndaj z. Blinken padi direkte për shpifje publike”, tha Berisha.


Të fundit

Ministrja Xhaçka: Shqipëria mbështet punën e OKB-së në Misionin e Asistencës në Afganistan

Pas situatës së krijuar në Afganistan, ku pushtetin tashmë e kanë marrë talebanët, Shqipëria mbështet punën e OKB-së në...

Vuçiç katër kushte të reja për t’u kthyer në dialog, Kurti ka një kërkesë për ta hequr masën e targave

Mediat në Serbi shkruajnë sot se Beogradi zyrtar ka 4 kërkesa që duhet të plotësohen në mënyrë që të vazhdojë dialogu në Bruksel. Sipas gazetës...

Dëshmia e rrallë nga SHBA/ E vërteta e konfliktit me ‘atentatorin e Enver Hoxhës’, në ’75: Unë s’isha i infiltruar nga Kadri Hazbiu, Banushin...

Nga Dashnor Kaloçi Publikohet historia e panjohur e Tom Mërnaçaj me origjinë nga Selca e Vermoshit dhe i lindur në Tuz të Malit të Zi,...

Ministrja Krifca publikon çiftin e fermerëve në Lushnjë: E kanë ndërtuar të ardhmen në vendin e lindjes, mbështetje nga AZHBR

Ministrja e re e Bujqësisë, Frida Krifca ka publikuar dy fermerë punëtorë në Karabunarë të Lushnjës, që e kanë ndërtuar të ardhmen e tyre...

Arrestohet këngëtari i njohur i muzikës popullore, zbulohet arsyeja (Foto)

Këngëtari i njohur i muzikës popullore të Shqipërisë së Mesme, Bujar Çiçi ka rënë në prangat e policisë. Kjo sepse është kapur duke drejtuar...

Lajme të tjera

Web TV