Aktori shqiptar trafikon kokainë, “e tradhton” kamera e makinës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sokol Ajazi, 36 vjeç kishte instaluar një kamerë në makinë për të filmuar çdo aksident të mundshëm, por pikërisht kjo kamer e mori në qafë pasi regjistroi momentin kur ai nxori nga makina një sasi kokaine.

Këto pamje u përdorën nga NCA si provë në gjykatë nga ku aktori trafikant Sokol Ajazi, do të dënohej me 5 vite e dy muaj burg ndërsa bashkëpunëtori i tij Eduart Hadjini, është dënuar prej gjykatës Wood Green Crown Court me 3 vite e 10 muaj burg.

Më datë 01 Prill 2021, oficerët e policisë Metropolitane dhe ata të NCA vëzhguan Ajazin në zonën Hampden Square, Southgate duke u futur në një automjet që drejtohej nga Eduart Hajdini bashkë më nje qese të madhe plastike.

Ky automjet u ndoq dhe u ndalua. Nga kontrolli u zbulua një vend i fshehtë i adaptuar me hapje nga celsi xhamave nga ku fshihej kokaina. Kontrolli zbuloi një kile kokainë.

Eduart Hajdini një muaj më parë ishte nën vëzhgim nga ku u filmua duke i shitur dy kile kokainë Thomas Scarrett, nga qyteti Bristol, i cili u dënua me 6 vite burg.
Nga kontrolli mëtejshëm i makinës së Ajazit u gjet edhe 500 gram kokainë bashkë me 2.000 stërlina ‘cash’.

Pamjet filmike të kamerës vendosur në makinë nga Ajazi zbuluan se ai e kishte marrë qesen e madhe me kokainë nga një garazh në Mintern Close, Enfield, pak më herët atë ditë për t’ia dhënë Hajdinit.
Oficerët e NCA e kontrolluan atë garazh dhe gjetën 3 kile të tjera kokaine.

Sokol Ajazi përmes disa agjencive të ndryshme rekrutimi aktorësh, ishte regjistruar si aktor dhe kishte luajtur në filmat “The Contract and Una” dhe Mercenaries” bashkë me aktorin e famshëm Billy Zane.


Të fundit

Policia arreston dy shqiptarët në Selanik: Sekuestrohen 1 400 rrënje kanabisi

Policia greke ka arrestuar dy shqiptarë në zonën e Kilkisës në veri të Selanikut në Greqi duke sekuestruar edhe...

I dënuar me mbi 10 vite burg në Itali, arrestohet “skifteri” 37-vjeçar me dy emra në Tiranë

Arsen Daci është vënë në pranga nga policia, ku po kërkohej pë llogarië shtetit Italian. 37-vjeçari Flakton Daci, banues në Tiranë, i cili kerkohej...

“Largimi i Bashës garanton shanse të barabarta”/ Ibsen Elezi dorëzon kandidaturën për kreun e PD-së

Ibsen Elezi, ka dorëzuar në PD formularin e kandidimit për kryetar. Në një komunikim për mediat, Elezi tha se vetëm dorëheqja e Lulzim Bashës garanton...

Aktori shqiptar trafikon kokainë, “e tradhton” kamera e makinës

Sokol Ajazi, 36 vjeç kishte instaluar një kamerë në makinë për të filmuar çdo aksident të mundshëm, por pikërisht kjo kamer e mori në...

Shkëndija elektrike shkrumbon shtëpinë në Berat

Një shkëndijë elektrike ka përfunduar me djegien e një banese të komunitetit rom në Berat. Nga rënia e zjarrit është djegur totalisht banesa e...

Lajme të tjera

Web TV