Akuzohet për ngacmim seksual të të miturës në Berat, 55-vjeçari lihet në arrest shtëpie

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

55-vjeçari A. Çela,i akuzuar për ngacmim seksual të një 13-vjeçareje,ka mbërritur mesditën e sotme në Gjykatën e Shkallës së Parë Berat,për tu njohur me masën e arrestit ndaj tij.

Ka qënë prokurori Dritan Gripshi ai që i ka kërkuar gjyqtares Klejda Çapja vlerësimin “të ligjshëm” të arrestimit të Çelës dhe caktimin e masës së sigurisë “arrest në shtëpi” me afat 20-ditë,afat që sipas prokurorit është i mjaftueshëm për të grumbulluar provat e nevojshme,për pyetjen e dëshmitarëve të ngjarjes,ballafaqimet midis palëve dhe për të kryer edhe ekzaminimi mjekësor të 13-vjeçares.

Mësohet se 55-vjeçari A. Çela nuk e ka pranuar akuzën. Ai ka deklaruar në sallën e gjyqit se nuk e ka prekur asnjëherë vajzën dhe se këto akuza të turpshme janë shpifje dhe trrillimeve të familjarëve të saj,me të cilët është prej disa vitesh në konflikt të hapur për pronësinë e një toke.

Konfiktet e tyre janë shoqëruar edhe konfrontikeme fizike mes dy familjeve,koshminj dhe farefis me njëri-tjetrin.Këto konflikte janë pasuar edhe me një kallzim penal për rrahje ndaj të akuzuarit A.Çela.Pasi dëgjoi palën akuzatore dhe atë mbrojtëse,gjyqtarja Klejda Çapja e ka cilësuar “të ligjshëm” arrestimin e 55-vjeçarit A. Çela dhe ka pranuar kërkesën e prokurorit Dritan Gripshi,duke caktuar për Çelën masën e sigurisë “arrest në shtëpi” me afat 20-ditë,me qëllim thellimin e hetimeve të prokurorisë në lidhje me veprën penale.


Të fundit

Akuzohet për ngacmim seksual të të miturës në Berat, 55-vjeçari lihet në arrest shtëpie

55-vjeçari A. Çela,i akuzuar për ngacmim seksual të një 13-vjeçareje,ka mbërritur mesditën e sotme në Gjykatën e Shkallës së...

Sherr mes të rinjve në Divjakë, plagoset me thikë një 28-vjeçar

Një sherr mes të rinjve ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në fshatin Grabian të Divjakës. Mësohet se 28-vjecari S.Q, është plagosur me thikë nga...

Agron Shehaj sfidon Bashën, shpall kandidaturën për kryetarin e ri të PD-së

Agron Shehaj ka vendosur të kandidojë për kryetar të Partisë demokratike. Ai e bëri të ditur vendimin përmes një statusi në Facebook. Statusi i plotë "Shqipëria...

Goditi mjekun brenda në spital, prangoset 32-vjeçari në Fier (Emri)

Një 32-vjeçar është arrestuar në Fier pasi goditi mjekun në krye të detyrës. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur në pavionin e patologjisë në...

Arrestohen 2 inspektorë në Himarë, lejuan ndërtimet pa leje

Dy zyrtarë të Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit të Bashkisë Himarë janë arrestuar nga policia me akuzën e lejimit të ndërtimeve pa leje dhe...

Lajme të tjera

Web TV