Parashikimi i horoskopit, 25 maj 2021

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Dashi

Do të jetë një javë e mrekullueshme aventurash. Edhe nëse do të udhëtoni, edhe nëse do të qëndroni në shtëpi, do të argëtoheni pamasë. Megjithatë, bëni kujdes të mos shqetësoni të tjerët pranë jush, pasi mund të rrezikoni të përfshiheni në debate.

 

Demi

Sigurohuni të kontrolloni dyfish buxhetin, në mënyrë që të mos shpenzoni aksidentalisht më shumë seç duhet për aktivitete të ndryshme. Për pjesën më të madhe prej jush, kjo e hënë do të kalojë ashtu sikurse e keni planifikuar. Përpiquni të kaloni sa më shumë kohë në natyrë.

 

Binjakët

Sot do të keni dëshirë vetëm të relaksoheni. Ka gjasa të nisni një romancë të re, të gjeni miq të rinj ose të nisni një punë të re me një pagesë më të mirë. Pasdite mund të dilni një shëtitje ose të bëni joga.

 

Gaforrja

Nuk është dita e duhur për ta çuar marrëdhënien romantike në një nivel tjetër, ndaj kjo lloj bisede mund të konsumohet një ditë tjetër. Aktualisht, është koha e duhur të zgjidhni problemet në qarkun shoqëror dhe të mendoni rreth një buxheti të qëndrueshëm.

 

Luani

Do t’ju duket koha e duhur për aventura të reja dhe për miq të rinj. Ka gjasa të vizitoni vende të reja sot. Nëse kjo nuk do të jetë e mundur, mendoni rreth mënyrave më të mira për të kaluar një pasdite të këndshme dhe për të rimarrë energjitë për javën në vijim.

 

Virgjëresha

Mund t’ju duhet ta kaloni mëngjesin duke përfunduar disa detyra, të cilat nuk keni pasur kohë t’i mbaroni gjatë javës. Kjo do t’ju sjellë rezultate pozitive, pasi do të vlerësoheni edhe nga shefi juaj, i cili ka gjasa t’ju promovojë më pas. Beqarët e kësaj shenje rekomandohet të mos refuzojnë një ftesë mjaft interesante.

Lexo edhe :  Situata e COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 820 raste të reja, 7 humbje jete në 24 orët e fundit

 

Peshorja

Bëni kujdes me gjendjen tuaj emocionale këtë të martë. Nëse ndiheni të acaruar, rekomandohet të shkoni në palestër ose të bëni vrap në mëngjes, përndryshe do të përfundoni duke thënë diçka që do të nxisë debat në familje.

 

Akrepi

Sot ka gjasa të ndiheni pesimist. Do të ishte mirë të merreshit me punë krijuese, pasi kjo do të ndikonte mjaft mirë në gjendjen tuaj emocionale. Mund të keni nevojë të qëndroni vetëm disa momente për t’u qetësuar dhe për të larguar mendimet që ju bëjnë të ndiheni keq.

 

Shigjetari

Do të takoheni me disa miq, të cilët keni kohë pa i parë. Mund t’ju mungojë dikush që iu fal shumë dashuri. Parashikohet fat në dashuri. Sot ka gjasa t’i përkushtoheni edhe shtëpisë dhe të kryeni ato punë që nuk keni mundur t’i bëni gjatë javës.

 

Bricjapi

Përpiquni të mendoni pozitivisht, në mënyrë që të shmangni konfliktet gjatë ditës. Kaloni më shumë kohë me miqtë e ngushtë dhe familjarët tuaj. Ata që janë në një marrëdhënie, bëjnë mirë t’i tregojnë partnerit, partneres sesi ndihen në lidhje me të.

 

Ujori

Gjatë kësaj dite do t’ju befasojë një surprizë mjaft e këndshme. Mund të bëhet fjalë për një lajm të mirë, për një dhuratë domethënëse ose dikush mund t’ju shpreh dashurinë. Gjatë kësaj mbrëmjeje do të jetë momenti i përshtatshëm për një bisedë të rëndësishme.

 

Peshqit

Është dita e duhur për të bërë një udhëtim të shkurtër, të mësoni më shumë rreth kulturës, të shkoni në një koncert ose të shihni një film. Pjesa më e madhe e ditës do t’ju sjellë vetëm kënaqësi dhe argëtim. Sa i përket marrëdhënies romantike, është dita juaj me fat.


Të fundit

Situata në veri të Kosovës/ Borrell thirrje palëve: Të ulen menjëherë tensionet

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell ka reaguar mbi situatën  e tensionuar në...

Gjermani/ Nuk ka rrogë gjatë karantinës për të pavaksinuarit

Nga 1 nëntori, në Gjermani do futet në fuqi masa e re që është marrë si një mënyrë për të ‘ndëshkuar’ qytetarët që nuk...

Atentati ndaj “krahut të djathë” të presidentit ukrainas, Zelensky zotohet të përgjigjet

Ndihmësi i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, i ka shpëtuar një atentati. Zelensky ka premtuar përgjigje të fortë pasi ndihmësit e tij i lartë i...

SHBA dhe Franca ulin tensionet, ja për çfarë ra dakord Macron pas telefonatës me Biden

Presidenti francez Emmanuel Macron do ta dërgojë sërish javën e ardhshme ambasadorin e këtij vendi në Shtetet e Bashkuara pasi Presidenti Joe Biden ra...

Juventus përmbys gjithçka dhe arrin fitoren e parë në kampionat, debuton Manaj me Spezian (Video)

Më në fund ka dritë në fund të tunelit për Juventusin. Bardhezinjtë kanë mposhtur 2-3 në transfertë Specian duke siguruar fitoren e parë në...

Lajme të tjera

Web TV