Hap dyert sot spitali Memorial i Fierit, Rama publikon videon dhe prezanton pjesëtarët e skuadrës shqiptaro-turke

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sot, 27 Maj, spitali i ri Memorial i Fierit do të hap dyert për të pritur pacientët e parë.

Me këtë lajm e ka nisur ditën edhe kryeministri Edi Rama, i cili ka postuar një video nga spitali i Fierit, teksa prezanton me nje video edhe mjeket turq dhe shqiptarë që do të jenë pjesë e stafit të spitalit.

“Besoj se do të bëjmë shumë gjëra të bukura edhe me trajnimin e punonjësve të rinj që do të punojnë këtu, edhe me shërbimet që do të japim këti,” thotë Ayse Lafci mjekja turke.

Ndërsa një mjek shqiptar shprehet se është i lumtur që është pjesë i stafit të mjekëve në spital dhe që do ndajnë, por edhe do marrin eksperienca me mjekët turk.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me disa nga pjesëtarët e skuadrës shqiptaro-turke në Spitalin Rajonal Memorial të Fierit, që sot hap dyert për fazën e parë në shërbim të qytetarëve, ju uroj një ditë të mbarë🙏” shkruan Rama në postimin e tij.

 


Të fundit

Hap dyert sot spitali Memorial i Fierit, Rama publikon videon dhe prezanton pjesëtarët e skuadrës shqiptaro-turke

Sot, 27 Maj, spitali i ri Memorial i Fierit do të hap dyert për të pritur pacientët e parë. Me...

I kthyen tokat në paracela hashashi, Policia operacion në fshatrat e Krujës, 6 të arrestuar, 1 në kërkim

6 persona kanë rënë në prangat e Policisë në Krujë, pasi tokat në pronësi të tyre i kishin kthyer në paracela të mbjella me...

Stresi i provimeve, si dera e vetme e hyrjes në jetë/ Nga Leonard Veizi

Sistemi shkollor është në prag të provimeve. Temperaturat rriten kudo, brenda klasave dhe jashtë në natyrë. Nxënësit që janë të ndjeshëm priren ta përjetojnë...

Integrimi/ Shqipëria në paradhomën e BE-së, gati hapja e negociatave

Ministri gjerman për Europën, Michael Roth, zhvillon një vizitë zyrtare në Shkup, ndërsa më pas do të vijë dhe në Tiranë. Njoftimin e bëri...

Lajme të tjera

Web TV